Interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.249.2024.2.JSZ
Skutki podatkowe w związku z przemieszczeniem zboża z Ukrainy.
Skutki podatkowe w związku z przemieszczeniem zboża z Ukrainy.
Uznanie dostawy Towarów przemieszczanych w procedurze tranzytu z Chin na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
Uznanie dostawy Towarów przemieszczanych w procedurze tranzytu z Chin na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
Możliwość wjazdu, czasowego postoju i wyjazdu z terenu składu podatkowego wyrobów akcyzowych i nie akcyzowych objętych procedurą celną tranzytu. Obowiązki związane z tą czynnością.
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
Sprzedaż towarów niewspólnotowych ze składu celnego do kraju trzeciego, jako dokonana poza terytorium Wspólnoty, nie podlega podatkowi od towarów i usług.
rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu przemieszczania własnych towarów objętych procedurą tranzytu na terytorium kraju w celu ich uszlachetnienia; rozpoznanie eksportu.
czy spółka zakup towaru pochodzącego z Chin, kupionego od firmy holenderskiej i przemieszczonego z Holandii do Polski, objętego procedurą składu celnego i tranzytu powinna na podstawie art. 9 ustawy o VAT potraktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Jeśli nie jest to wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów to czy zakup ten podlega ustawie o VAT?
przemieszczenie towarów objętych procedurą tranzytu, a następnie składu celnego, bezpośrednio z Malezji do Polski oraz przemieszczenie towarów objętych procedurą tranzytu z Niemiec do Polski.?
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego.
Korzystając z uprawnień podatnika wynikających z art.14a Ordynacji podatkowej prosimy uprzejmie o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie i sposobie zastosowania; art.2 ust.8, art.19 ust.6 i art.41 ust.6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Jak powinien zostać wystawiony dokument SAD, aby był uznany za dowód eksportu towarów?
Czy zakup kwiatów ciętych i żywych od firmy mającej siedzibę w Ekwadorze, przewiezionych następnie do Holandii, gdzie otwarto procedurę tranzytu T 1, a po przewiezieniu do Polski otwarto procedurę tranzytu TIR do ostatecznego odbiorcy w Federacji Rosyjskiej należy traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie czy taż jako import towarów?
Czy zakup kwiatów ciętych i żywych od firmy z siedzibą w Ekwadorze, które zostały przetransportowane do Holandii drogą lotniczą, gdzie zostały przepakowane na transport kołowy celem dokonania tranzytu do Federacji Rosyjskiej stanowi import czy wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?
Podatnik prosi o potwierdzenie prawidłowości swojego stanowiska, zgodnie z którym transakcja zawarta pomiędzy podatnikiem i kontrahentem z Holandii nie stanowi wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i Podatnik nie wystawił faktury z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Ponadto transakcja nie zostanie ujęta na deklaracji INTRASTAT, ponieważ nie podlega rejestracji w systemie INTRASTAT. Natomiast
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy obroty z tych transakcji powinien wykazać w deklaracji VAT-7.