Księga przychodów i rozchodów w kantorze
Czy po zaprzestaniu sprzedaży nieopodatkowanej (obrotu walutą) z dniem 16.05.2004 r. należy nadal rozliczać podatek naliczony proporcjonanie, tj. według określonej proporcji na 2004 r.? W jaki sposób dokonać korekty rozliczenia podatku po zakończeniu 2004 r.?
Czy wspólnik może wnieść do spółki cywilnej wkład w postaci swojego przedsiębiorstwa (działalność polegająca na prowadzeniu kantoru) na pokrycie udziału w spółce?
Jak rozpoznać koszt nabycia towarów handlowych przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym towarów w Austrii? Czy wystąpią różnice kursowe od włanych środków pieniężnych? Spółka zakupiła walutę euro w podmiocie nie posiadajacym statusu banku. 1401/PD-4230Z-23/05/ER, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy w przypadku zakupu waluty obcej w kantorze i wpłaceniu jej na rachunek walutowy, z którego regulowane są zobowiązania wobec zagranicznych kontrahentów powstają różnice kursowe od własnych środków pieniężnych?
Czy w przypadku zakupu waluty obcej w kantorze, następnie wpłaty jej na rachunek walutowyi dokonania przelewu bankowego za pośrednictwem banku będą powstawały: podatkowe przychody i koszty z tytułu różnic kursowych, o których mowa w art. 14 ust. 1b oraz art. 22 ust. ust. 1a oraz korekta kosztu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ; czy w
dotyczyrozliczania różnic kursowych w związku z zakupem walut obcych w kantorze, za które regulowane są następnie zobowiązania
Czy na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, dla celów ewidencyjnych podatnik powinien prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, czy też powinien prowadzić księgi rachunkowe zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości?
Czy dochód uzyskany z rozliczenia transakcji wymiany walut w kantorach wymiany walut stanowi dochód do opodatkowania i z jakiego źródła?
W przypadku sprzedaży własnych walut obcych w kantorze wymiany walut, w celu finansowania bieżącej działalności gospodarczej mogą powstać różnice kursowe. Wówczas dodatnie różnice kursowe zwiększają odpowiednio przychody, a ujemne różnice kursowe zwiększają koszty uzyskania przychodów. Powstałe różnice kursowe winny być ewidencjonowane w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Natomiast w odniesieniu
Czy istnieje obowiązek, czy też prawo do ustalania różnic kursowych od własnych środków przy odsprzedaży waluty w kantorze nie prowadząc kasy walutowej? Jeśli Wnioskodawca ma obowiązek ustalania różnic kursowych, z czym ma prawo porównać kurs kantorowy w wyżej wymienionych sytuacjach?
Czy w przypadku zakupu waluty w kantorze, następnie wpłaty na zagraniczny rachunek walutowy i dokonania przelewu bankowego za pośrednictwem banku będą powstawały podatkowe przychody i koszty z tytułu różnic kursowych?
Co jest obrotem przy prowadzeniu działalności kantorowej polegającej wyłącznie na pośrednictwie sprzedaży i skupie walut?
Czy czynności związane z pośrednictwem skupu i sprzedaży walut zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zmianami) o podatku od towarów i usług art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z pozycją 4 załącznika do ustawy są zwolnione od podatku od towarów i usług?
W jaki sposób należy ustalić przychód (dochód) w sytuacji opisanej w stanie faktycznym, t.j. w obrocie walutami obcymi we własnym imieniu i na własny rachunek oraz pośrednictwie przy transakcjach sprzedaży walut obcych?
różnice kursowe od środków własnych wymiana waluty w kantorze internetowym
Podstawa opodatkowania transakcji polegających na wymianie walut.
Określenie podstawy opodatkowania przy prowadzeniu działalności polegającej na pośrednictwie w sprzedaży i kupnie walut.
Czy zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest dochód, który przy działalności polegającej na kupnie i sprzedaży walut jest różnicą pomiędzy kursem kupna waluty, a kursem sprzedaży?
Czy od dnia 1 stycznia 2012 r., w roku podatkowym 2012 spoczywa na Panu obowiązek zaliczenia do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych dodatnich różnic kursowych wyliczonych przez Spółkę na zasadach określonych w art. 24c ust. 1, ust. 2 i ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które to różnice kursowe są ustalane przez Spółkę od dnia 1 stycznia
Zakres sposobu rozliczenia różnic kursowych.
ustalenie obrotu z tytułu świadczenia usług wymiany walut
Czy obrotem w zakresie świadczenia usług wymiany walut będzie wynik na transakcji kupna-sprzedaży waluty, czyli wypracowana marża w danym okresie, czy też cała kwota należna uzyskana od nabywcy (tak jak było to dotychczas rozliczane)?