Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.376.2024.1.TR
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Czy Wnioskodawca, dokonując wypłaty dywidendy na rzecz Spółki X może zastosować zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 22 ust. 4 u.p.d.o.p., niezależnie od tego czy Spółka X w odniesieniu do otrzymywanej dywidendy będzie spełniała definicję rzeczywistego właściciela w rozumieniu art. 4a pkt 29a u.p.d.o.p.
W zakresie ustalenia, czy przychody z dywidend oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osoby prawnej, jaką jest Spółka Polska, nieprzekraczające łącznie w roku podatkowym 2 000 000 zł, uzyskane przez Wnioskodawcę przed upływem dwóch lat od dnia, w którym Wnioskodawca stanie się właścicielem 100% udziałów Polskiej Spółki, będą zwolnione od podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy w przedstawionym
Wnioskodawca przy wypłacie dywidendy będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT i niepobierania podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 7a ustawy o CIT, kierując się zasadą look-through approach z uwagi na status C.
W zakresie ustalenia, czy wypłata na rzecz pool leadera odsetek od środków pozyskanych przez Wnioskodawcę w przypadku, gdy jego saldo na rachunku prowadzonym w (…). jest ujemne, skutkuje koniecznością pobrania przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego (podatku u źródła).
Zawarcie umowy subrogacji pożyczki (zmiany pożyczkodawcy) nie spowoduje powstania obowiązku z tytułu podatku u źródła i Spółka nie będzie zobowiązana do obliczenia, pobrania oraz wpłacenia do organu podatkowego podatku u źródła z tytułu wypłacanych odsetek na rzecz Nowego Pożyczkodawcy, które zostały naliczone przed przeprowadzeniem subrogacji oraz tych, które zostaną naliczone po zawarciu umowy subrogacji
W zakresie ustalenia, czy płatności traktowane jako wynagrodzenie za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego dokonywane na rzecz spółki-matki należy uwzględniać dla potrzeb kalkulacji limitu 2.000.000 zł, o którym mowa w art. 26 ust. 1 i 2e ustawy o CIT.
opodatkowania podatkiem VAT niezabudowanej działki, która powstanie z działek ..., ..., ... i ..., których jest Pani współwłaścicielem oraz sposobu udokumentowania tej dostawy.
w zakresie możliwości oraz warunków zwolnienia z opodatkowania wypłaconej dywidendy na gruncie art. 22 ust. 4 ustawy o CIT
Czy dochody z dywidendy uzyskanej przez Wnioskodawcę podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy z dnia 15 lutego 2015 r. o podatku dochodowym od osób prawnych mogą podlegać one zwolnieniu z opodatkowania?
Czy umorzenie własnych udziałów za wynagrodzeniem w opisanym zdarzeniu, rodzi dla Spółki inne skutki w podatku dochodowym od osób prawnych niż opisane w pytaniu 1 (tj. inne niż potencjalny obowiązek poboru podatku u źródła w przypadku braku możliwości zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?
Czy w przypadku wypłaty na rzecz Udziałowca wynagrodzenia za umorzenie udziałów Spółka będzie miała prawo zastosować zwolnienie z podatku u źródła, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez uczelnię niepubliczną.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przez uczelnię niepubliczną.
CIT - w zakresie zwolnienia z podatku u źródła odsetek wypłaconych w ramach sytemu cash pooling, w świetle postanowień art. 11 ust. 3 lit. e) umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską, a Republiką Federalną Niemiec
czy Spółka na obowiązek jako płatnik pobrać podatek z tytułu wypłaty wynagrodzenia za tzw. umorzenie dobrowolne?
Czy Spółka na obowiązek jako płatnik pobrać podatek z tytułu wypłaty wynagrodzenia za tzw. umorzenie dobrowolne
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania udziałów w zyskach osób prawnych.
Spółka prosi o potwierdzenie, że ponieważ posiada certyfikat rezydencji podatkowej spółki duńskiej, w przypadku wypłaty dywidendy na jej rzecz, nie będzie zobowiązana do poboru podatku u źródła od kwoty wypłacanej dywidendy i będzie miała możliwość zastosowania zwolnienia z podatku u źródła, o którym mowa w art. 22 ust 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tak długo, jak spółka duńska będzie
W jaki sposób będą opodatkowane w Polsce dywidendy wypłacane przez Spółkę na rzecz Funduszu i czy na Spółce będą ciążyły obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych w odniesieniu do wypłacanych dywidend?
Czy przy wypłacie dywidendy polskiej spółce mającej siedzibę na terytorium RP (posiadającej w kapitale S.A. więcej niż 15% akcji nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 2 lata), aby nie potrącić podatku od dywidend, S.A. (jako płatnik) powinien otrzymać certyfikat rezydencji od spółki, której wypłaca dywidendę?
Czy dochód otrzymany przez szwajcarską spółkę w postaci należności licencyjnych podlega opodatkowaniu w sytuacji gdy wypłacający i ta spółka mają wspólnego 100% udziałowca?
Czy do zwolnienia o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT wystarczy żeby udział w kapitale spółki wypłacającej był pośredni?