Paliwo do samochodu ciężarowego bez homologacji
Czy przysługuje odliczenie podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa do samochodu ciężarowego specjalistycznego, który nie ma właściwej homologacji?
Podstawową cechą podatku od towarów i usług jest prawo podatnika do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury dokumentującej daną transakcję. Prawo to podlega jednak ograniczeniom określonym w ustawie z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.).
W ostatnim czasie dużo kontrowersji wzbudziła kwestia odliczania podatku naliczonego od zakupu samochodów osobowych przerobionych następnie na ciężarowe. Mając na uwadze rozbieżności w interpretacji obowiązujących w tym zakresie przepisów, Minister Finansów w piśmie z 29 stycznia 2002 r. dokonał urzędowej interpretacji tych przepisów.
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
1. Czy na podstawie dokumentów, w posiadaniu których jest Zainteresowany, ma on prawo do odliczenia VAT w pełnej wysokości z faktury zakupu tego samochodu? 2. Czy na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu konieczna jest adnotacja, że zaświadczenie wydano dla potrzeb urzędu skarbowego oraz powołanie się w nim na odpowiedni artykuł z przepisów o VAT?
1. Czy konieczne będzie aktualne zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów? 2. Co należy zrobić z podatkiem VAT wcześniej odliczonym w całości jako podatek naliczony?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing), wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej (homologacja ciężarowa).
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakup paliwa, zakupu oraz leasingu samochodów osobowych.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu ciężarowego.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do pełnego odliczenia podatku VAT z faktury potwierdzającej dokonanie zakupu przedmiotowego samochodu ciężarowego - zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem zapisu art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, obowiązującym do dnia 30 kwietnia 2004 r. - bowiem jak wskazuje Wnioskodawca poniesione wydatki mają związek z wykonywanymi
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing operacyjny), a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia podatku VAT naliczonego zawartego w fakturze VAT dokumentującej jego nabycie w pełnej wysokości. Spółce przysługuje również prawo do odliczania podatku naliczonego zawartego w fakturach VAT dokumentujących nabycie paliwa wykorzystywanego do napędu przedmiotowego pojazdu.
Czy Wnioskodawca w związku z wyrokiem ETS z dnia 22 grudnia 2008 r. ma prawo do odliczania podatku VAT od paliwa zakupionego do przedmiotowych samochodów w 2009 r.?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług leasingu, a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu do samochodów osobowych wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.