Sprzedaż towarów za granicę – WDT i eksport towarów
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0% oraz wystawienia faktury dokumentującej dokonanie dostawy eksportowej w terminie 15-go dnia miesiąca po miesiącu, w którym dojdzie do przekazania prawa do rozporządzania jak właściciel Pojazdami oraz elementami Wyposażenia.
Prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0%, właściwej dla eksportu towarów, do otrzymanych zaliczek.
Prawo do zastosowania stawki 0% w odniesieniu do otrzymanych przedpłat związanych z eksportem towarów.
Określenie miejsca opodatkowania poza terytorium kraju dostawy Pojazdów z Wyposażeniem, brak opodatkowania na terytorium kraju zaliczek otrzymanych na poczet ww. dostawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do wystawienia faktury dokumentującej otrzymaną zaliczkę z tytułu eksportu towarów ze stawką podatku 0% oraz okresu rozliczeniowego właściwego do ujęcia faktury korygującej, wystawionej do faktury dotyczącej otrzymanej zaliczki na poczet eksportu towarów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz prawo do zwrotu nadwyżki podatku.
Kontrahent spoza UE zamówił u nas towar. Wystawiliśmy fakturę zaliczkową na eksport ze stawką 0% VAT. Kontrahent przekazał nam informację, żeby część towaru przekazać do kontrahenta w innym państwie UE, a tylko część towaru przekazać jemu. Czy w tej sytuacji trzeba wystawić korektę faktury eksportowej? Jeżeli tak, to jak prawidłowo jej dokonać?
Opodatkowanie otrzymanych zaliczek stawką VAT w wysokości 0%.
Zastosowanie stawki podatku VAT 0% dla otrzymywanych zaliczek związanych z eksportem towarów, w przypadku gdy wywóz towarów poza terytorium UE nastąpi po upływie 6 miesięcy liczonych od końca miesiąca otrzymania zaliczki.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z eksportem towarów.
Prawo do zastosowania 0% stawki podatku VAT dla otrzymanej zaliczki z tytułu dostawy kotłowni dla Kontrahenta z Wielkiej Brytanii, jeśli pomiędzy otrzymaniem zaliczki a wywozem kotłowni upłynie okres dłuższy niż 6 miesięcy.
Zastosowania stawki podatku VAT 0% dla otrzymywanych zapłat/zaliczek związanych z eksportem towarów, w odniesieniu do których dostawy realizowane będą w terminie przekraczającym okres, o którym mowa w art. 41 ust. 9a ustawy o VAT.
Otrzymanie całości lub części zapłaty jeszcze przed dokonaniem dostawy towarów lub wykonaniem usługi w przypadku transakcji krajowych skutkuje generalnie powstaniem obowiązku podatkowego w VAT. Zasady te dotyczą również zaliczek eksportowych. Jednak w tym przypadku zastosowanie stawki 0% jest uzależnione od wywozu towarów w ustawowym terminie.
Wskazanie, czy Wnioskodawca ma prawo stosować stawkę 0% w eksporcie towarów w odniesieniu do zapłat otrzymanych w trakcie transportu (po wywozie towarów, ale przed ich dostarczeniem), oraz określenie, w jakim terminie Wnioskodawca musi otrzymać komunikat IE-599 potwierdzający wywóz towarów, aby być uprawnionym do zastosowania stawki 0% w odniesieniu do otrzymanych zapłat, w przypadku gdy wywóz towarów
zakresie zastosowania stawki podatku VAT 0% dla otrzymywanych zaliczek związanych z eksportem towarów, w odniesieniu do którego dostawy realizowane będą w terminie przekraczającym okres, o którym mowa w art. 41 ust. 9a ustawy o VAT
stawka podatku w wysokości 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów
określenie, czy dokonywane przez Wnioskodawcę dostawy stanowią eksport towarów;wskazania, czy otrzymana przed wysyłką zapłata stanowi zaliczkę w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy;możliwości zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabywanych usług najmu biura oraz dostawy mediów.
27 listopada 2020 r. Sejm uchwalił projekt, który wprowadza tzw. SLIM VAT. Większość tych zmian będzie obowiązywała od 1 stycznia 2021 r., z wyjątkiem zmian dotyczących elektronicznego obiegu dokumentów TAX FREE, które wejdą w życie od 2022 r. Teraz ustawą zajmie się Senat.
Możliwość zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w odniesieniu do Zaliczek już otrzymanych oraz pozostałych Zaliczek, które Spółka otrzyma