Interpretacja indywidualna z dnia 9 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.141.2023.1.AS
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do realizacji zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do realizacji zadania.
W zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy w ramach wywłaszczenia nieruchomości zabudowanej chodnikiem z płytek betonowych z krawężnikiem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Uznanie czynności zamiany nieruchomości przez gminę za podlegającą opodatkowaniu oraz zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10a.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości za odszkodowaniem.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie działać jako podatnik VAT przy realizacji inwestycji oraz w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją ww. projektu.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości za odszkodowaniem.
zachowanie prawa do ulgi mieszkaniowej w związku z wywłaszczeniem na cel budowy chodnika
Czy Spółdzielnia powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych, od kwoty 53.000 zł stanowiącej nakłady na wybudowanie ogrodzenia nieruchomości i chodników wewnętrznych?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku otrzymanego odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość, zabudowaną chodnikiem i jezdnią.
brak prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji przez Gminę projektu polegającego na rewitalizacji Parku
w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia przy sprzedaży działki ze znajdującymi się na niej budowlami w postaci drogi i chodnika
Czy poniesione do dnia oddania do użytkowania tej inwestycji wydatki na zagospodarowanie terenu działki powiększą wartość początkową środka trwałego hali magazynowej i budynku administracyjno-socjalnego?
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanych.
Czy transakcja zbycia na rzecz Gminy działek na zasadzie prawa wieczystego użytkowania do gruntu zajmowanego pod drogę osiedlową oraz prawa własności działek gruntowych zajmowanych pod drogę miejską, na których ustanowiono takie prawa przed 1 maja 2004 r., korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy, jako dostawa towaru używanego?
Zarząd Dróg nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z przebudową ciągów pieszych wraz z budową ścieżek rowerowych.
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z remontem chodnika
Czy otrzymanie odszkodowania za utratę na rzecz Skarbu Państwa części nieruchomości zajętej pod budowlę drogową, będącej własnością Wnioskodawcy, pociąga za sobą obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku od towarów i usług?
W chwili obecnej Wnioskodawca zamierza sprzedać prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z znajdującym się na nim budynkiem oraz chodnikiem, czy czynność tę powinna opodatkować stawką 22%, czy może zastosować stawkę zwolnioną na podstawie art. 43 ust. 10a ustawy o VAT? (działki w trakcie wydzielania)
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z odnową centrum wsi.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z rewitalizacją starej części miasta.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z rewitalizacją starej części miasta.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z modernizacją m.in. dróg, chodników, ciągów pieszo-jezdnych.
odliczenie przez Gminę podatku naliczonego związanego z czynnościami podlegającymi VAT, jak i niepodlegającymi VAT