Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.333.2024.1.RM
Brak obowiązku rozliczenia w Polsce podatku VAT z tytułu nabycia używanego samochodu na terytorium Niemiec.
Brak obowiązku rozliczenia w Polsce podatku VAT z tytułu nabycia używanego samochodu na terytorium Niemiec.
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Wniosek o wydanie interpretacji ind. w zakresie ustalenia czy zakup samochodu osobowego opisanego we wniosku spełnia definicję wydatku na cele inwestycyjne w myśl art. 15 ust. 1hba
Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową ww. samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).
Szacunkowy koszt finansowania poszczególnych pojazdów oferowanych w ramach portalu internetowego winien być doliczony do wartości początkowej tych pojazdów do momentu wydania ich klientowi tj. do momentu przyjęcia ich do użytkowania.
Czy kwota wydana na zakup samochodu osobowego, który to samochód będzie wykorzystywany nie tylko do celów działalności gospodarczej, będzie wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą, ma być zaliczona do wydatków związanych z używaniem samochodów osobowych, o których mowa w art. 28m ust. 4 pkt 2b ustawy o PDOP (czyli do ukrytych zysków). Czy kwota wydana
Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na opłaty leasingowe samochodu osobowego, bez względu na ich wartość początkową, bez stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy CIT, - Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych związanych z samochodami osobowymi, bez względu na ich wartość
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na zakup samochodu osobowego.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów.
Obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów dla pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z samochodami odkupionymi od klientów w celu odsprzedaży oraz używanymi, sprowadzonymi z zagranicy w celu odsprzedaży (nie zarejestrowanymi).
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z planowanym w 2014 r. lub 2015 r. nabyciem samochodu osobowego przeznaczonego do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu na okres powyżej 6 miesięcy, na poczet którego w grudniu 2013 r. została wpłacona zaliczka.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych samochodu osobowego typu kamper.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia motorówki.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem samochodów przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem i leasingiem samochodów osobowych przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem.
Czy można odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości od nabycia samochodu osobowego?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem samochodów przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego w przypadku zakończenia wynajmu i ewentualnego przeznaczenia samochodów na cele innej działalności opodatkowanej.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem samochodów przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do ich napędu oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego, po zakończeniu umowy najmu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy na podstawie art. 86 ust. 4 pkt 7 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług, Zainteresowanej przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie samochodu osobowego wykorzystywanego do świadczenia usług wynajmu przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy? Czy przysługuje jej prawo do odliczenia podatku naliczonego od
Czy w związku z uzyskaniem w cenie pojazdu ubezpieczenia na okres dwóch lat i skorzystania z kredytu 50/50 bez oprocentowania Spółka powinna ujawnić przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, ustalony na zasadach podanych w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zmiana ceny nabytych wewnątrzwspólnotowo samochodów osobowych skutkuje obowiązkiem korekty zapłaconej akcyzy, a co za tym idzie deklaracji uproszczonych i deklaracji miesięcznych?