Interpretacja indywidualna z dnia 23 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.417.2022.2.MKA
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na sprzęt AGD.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na sprzęt AGD.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i odliczenia wydatków na zakup płyty grzewczej zmieniającej kuchenkę gazową (palnikową)
Możliwość zastosowania obniżonej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 8% dla świadczonych usług modernizacji lokalu/budynku polegających na wykonaniu trwałej, zespolonej z elementami konstrukcyjnymi lokalu/budynku zabudowy meblowej kuchni wraz z zamontowaniem wyposażenia AGD trwale połączonego z tą zabudową w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Czy w związku ze sprzedażą lokali wraz z wyposażeniem oraz umeblowaniem Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość zakupionego wyposażenia oraz umeblowania?
Czy Wnioskodawca zwolniony będzie z podatku, jeśli w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym zbył nieruchomość przeznaczy całość kwoty na własne cele mieszkaniowe wpłacając je częściowo na konto dewelopera a częściowo przeznaczając je na wykończenie mieszkania, projekt aranżacyjny oraz zakup sprzętu RTV, AGD itd., mimo że umowa przenosząca własność lokalu może nastąpić do 31 stycznia
1. Czy za korzystające ze zwolnienia w ramach ulgi na budowę, rozbudowę, przebudowę, remont lub modernizację własnego lokalu mieszkalnego należy uznać wydatki na zakup: urządzeń do kuchni (lodówki, piekarnika, płyty grzewczej, zmywarki, okapu), oświetlenia (lampy, oczka halogenowe i ledowe), drzwi wewnętrznych, zabudowy wnękowej, luster trwale przymocowanych do ścian, baterii łazienkowych i kuchennych
1. Czy w celu obliczenia dochodu ze źródła, jakim jest odpłatne zbycie nieruchomości, do kosztów uzyskania przychodów z tego źródła należy zakwalifikować cenę nabycia nieruchomości, czy też możliwe jest przyjęcie jako kosztu uzyskania przychodu wartości spłaty kredytu zaciągniętego na ten cel, w kwocie pozostałej do spłaty, dokonane w toku sprzedaży tejże nieruchomości z zaliczki otrzymanej przez kupującego
Czy zakup wyposażenia do sprzedawanych mieszkań m.in. sprzętu AGD, mebli kuchennych i rolet może stanowić koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy do wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwianiem wykonywania czynności życiowych można zaliczyć koszt wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego (skoro przepis mówi jedynie o zakupie) oraz zakup pralki?
Zakres zwolnienia z opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
1. Czy za korzystające ze zwolnienia w ramach ulgi na budowę, rozbudowę, przebudowę, remont lub modernizację własnego lokalu mieszkalnego należy uznać wydatki na zakup: urządzeń do kuchni (lodówki, piekarnika, płyty grzewczej, zmywarki, okapu), oświetlenia (lampy, oczka halogenowe i ledowe), drzwi wewnętrznych, zabudowy wnękowej, luster trwale przymocowanych do ścian, baterii łazienkowych i kuchennych
Czynności montażu sprzętu AGD oraz zlewozmywaków w stałej zabudowie kuchennej produkowanej przez Wnioskodawcę z zakupionych materiałów i trwale montowanej w budynkach i lokalach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB grupa 111 i 112, winny podlegać opodatkowaniu 22% stawką podatku od towarów i usług.
Czy Wnioskodawczyni może odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych wydatki na zakup zmywarki (w przyszłości pralki, krajalnicy, robota kuchennego) w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Czy koszty nagród rzeczowych (np. sprzęt komputerowy, AGD, plecaki, czapki z logo, wycieczki, bony towarowe) za zakup/sprzedaż określonej ilości soczewek okularowych lub za zakup/sprzedaż soczewek przekraczające określoną w regulaminie promocji kwotę, wydawanych właścicielom salonów (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wspólnicy spółek prawa handlowego) lub personelowi tych salonów
Czy wydatki na wyposażenie budynku gospodarczego w meble, sprzęt AGD i TV, wykorzystywanego na cele socjalno-bytowe pracowników przez umożliwienie im nieodpłatnego korzystania z lokali w budynku w okresie łączącego ich ze Spółką stosunku pracy, też na potrzeby mieszkaniowe oraz wynajmowanego klientom, powiększają wartość budynku będącą podstawą do odpisów amortyzacyjnych?
Czy w wyniku umożliwienia pracownikom zaspokajania swoich potrzeb socjalno-bytowych (w tym mieszkaniowych) w budynkach należących do pracodawcy powstaje u pracowników przychód?
Czy można odliczyć w 2000 r. od podatku wydatki na zakup mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej w części, która nie została uznana za koszt wybudowania mieszkania i czy jest możliwa korekta zeznania za 2000 r.? Czy w ramach ulgi remontowej w 2004 r. można odliczyć od podatku wydatki na zakup zmywarki do naczyń przystosowanej do stałej zabudowy kuchni?
Czy wydatki poniesione na zakup kuchenki elektrycznej w postaci płyty ceramicznej i elektrycznego piekarnika oraz zmywarki będących elementami stałej zabudowy kuchni podlegają odliczeniu od podatku dochodowego w ramach ulgi remontowej?
Czy wydatki na zakup centralnego odkurzacza zainstalowanego w domu przez osobę niepełnosprawną dają podstawę do odliczeń od dochodu w ramach ulgi na cele rehabilitacyjne?
Czy wydatki poniesione przez osobę niepełnosprawną (II -ga grupa inwalidztwa po mastektomii) na zakup automatycznej pralki i robota kuchennego, mozna uznać za wydatki na cele rehabilitacyjne niezbędne w rehabilitacji oraz ułatwiajace wykonywanie czynności życiowych?
W jaki sposób można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wyposażenie zakupione do części socjalnej pawilonu handlowego, tj. meble oraz sprzęt AGD (zlewozmywak z baterią, płyta gazowa, okap kuchenny, chłodziarka). Które z nich można zaliczyć w koszty bezpośrednio, a które poprzez odpisy amortyzacyjne? Wartość poszczególnych urządzeń AGD nie przekracza kwoty 3.500 zł, natomiast wartość mebli jest
Czy wydatek na zakup zamontowanej na stałe kuchni elektrycznej objęty jest ulgą remontową?
Czy poniesione przez podatnika mającego na utrzymaniu dziecko niepełnosprawne wydatki na zakup: wkłuć do pompy insulinowej, glukometru, wagi oraz z tytułu używania samochodu osobowego na dojazdy z dzieckiem na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne mogą być objęte ulgą na cele rehabilitacyjne, o której mowa w art. 26 ust.1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?