Interpretacja indywidualna z dnia 12 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.488.2024.8.MG
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie.
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie.
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie dla Spółki Przejmującej 2
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie dla Spółki Przejmującej 2
Ustalenie sposobu w jaki należy skalkulować koszt uzyskania przychodów w przypadku możliwej sprzedaży udziałów, mając na uwadze sposób w jaki objęto udziały w spółce, jak również dokonany podział Spółki.
Ustalenie czy opisana reorganizacja spełnia warunki do uznania jej za wymianę udziałów, uznania planowanej reorganizacji za niepodlegającą opodatkowaniu wymianę udziałów, określenia wysokości przychodu w wyniku objęcia udziałów albo akcji w spółkach.
Możliwość zachowania przez Strony prawa do zwolnienia od akcyzy olejów i preparatów smarowych, nabytych przez Nabywcę od Wnioskodawcy, w celu zużycia do produkcji energii elektrycznej
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu w związku z Podziałem oraz objęciem przez X. udziałów w Spółce Przejmującej po stronie X. (jako wspólnika Spółki Dzielonej będącego osobą prawną) nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia: - w jaki sposób należy określić ustaloną na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartość rynkową majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c oraz art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o CIT; - w jaki sposób należy określić wartość składników majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w drodze podziału w rozumieniu art.
Przenoszone ze Spółki Dzielonej do spółek przejmujących (Spółki A oraz Spółki B) Dział F. i Dział T. stanowią i na moment podziału będą stanowić, zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT i przeniesienie do spółek przejmujących (Spółki A oraz Spółki B) nie będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy (wspólnika Spółki Dzielonej
Wydzielana Część Przedsiębiorstwa Spółki Dzielonej oraz Część Przedsiębiorstwa pozostająca w Spółce Dzielonej stanowią dwie zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT i w związku z tym u Wnioskodawcy nie powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8ba ustawy o CIT w postaci ustalonej na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartości emisyjnej udziałów Spółki
Dotyczy kwestii wydania interpretacji indywidualnej w zakresie dotyczącym ustalenia w jakiej wysokości Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku odpłatnym zbyciem Udziałów w Nowych Spółkach.
w zakresie ustalenia: w jaki sposób należy określić ustaloną na Dzień Wydzielenia wartość majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w jaki sposób należy określić wartość emisyjną udziałów przydzielonych udziałowcom spółki dzielonej w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, czy wydzielenie Oddziału oraz Działu CHC, polegające
skutki podatkowe podziału przez przejęcie
Uznanie majątku przenoszonego w ramach podziału za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 przeniesienia tej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czy wydzielany Zakład Kanalizacji T. stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a zatem czy planowana transakcja podziału RPWiK przez wydzielenie nie spowoduje powstania po stronie RPWiK przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
W zakresie powstania przychodu u wspólnika spółki dzielonej w wyniku podziału spółki dzielonej przez wydzielenie do spółki nowo zawiązanej zespołu składników majątkowych i osobowych.
W zakresie powstania przychodu u wspólnika spółki dzielonej w wyniku podziału spółki dzielonej przez wydzielenie do spółki nowo zawiązanej zespołu składników majątkowych i osobowych.
czy Majątki przenoszone w ramach Podziałów na rzecz Wnioskodawcy w dniu każdego z Podziałów będą stanowiły zorganizowane części przedsiębiorstw, - czy składniki pozostające w majątkach Spółek Dzielonych po Podziałach nie będą stanowić zorganizowanych części przedsiębiorstw, - łączna wartość początkowa, przejętych w ramach Podziałów środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.