Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.290.2022.1.AW

Dotyczy kwestii wydania interpretacji indywidualnej w zakresie dotyczącym ustalenia w jakiej wysokości Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku odpłatnym zbyciem Udziałów w Nowych Spółkach.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia w jakiej wysokości Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z odpłatnym zbyciem Udziałów w Nowych Spółkach.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

W roku 2021 osoby fizyczne: A., B. oraz C. (dalej jako: „Udziałowcy”), wnieśli należące do nich udziały w spółce B.H. Sp. z o.o. (dalej: „Spółka dzielona”) do Wnioskodawcy, w zamian za co otrzymali udziały w kapitale zakładowym Wnioskodawcy (dalej jako: „Wymiana udziałów”).

Obecne rozważane jest przeprowadzenie podziału Spółki dzielonej na kilka podmiotów. Podział zostanie dokonany jako podział przez wydzielenie w rozumieniu art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych (dalej określany również jako: „Podział przez wydzielenie”). Podział odbędzie się w ten sposób, że ze Spółki dzielonej wydzielone zostaną trzy nowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, określane dalej odpowiednio jako „Nowa Spółka 1”, „Nowa Spółka 2” oraz „Nowa Spółka 3”, zaś łącznie określane jako: „Nowe Spółki”.

W ramach podziału, Spółka dzielona przeniesie na każdą z Nowych Spółek część swojego majątku, która będzie stanowiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy CIT (dalej: „ZCP”), co oznacza, że każda z Nowych Spółek w związku z podziałem otrzyma majątek w postaci ZCP. Jednocześnie, Wnioskodawca zakłada, że majątek, który pozostanie w Spółce dzielonej również będzie spełniał definicję ZCP.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00