Interpretacja indywidualna z dnia 24 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.468.2024.2.KFK
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących zakupu towarów i usług w celu organizacji uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Podleganie opodatkowaniu i korekta podatku naliczonego w związku z przeniesieniem budynku z działalności gosp. do majątku prywatnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Opodatkowanie odpłatnych usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków świadczonych na rzecz Odbiorców zewnętrznych.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka nie jest zobowiązana do kalkulowania i wpłacania zaliczek na CIT w trakcie roku podatkowego, ze względu na posiadane decyzje o wsparciu, dla dochodów z działalności zwolnionej od opodatkowania
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z realizowaną inwestycją.
Podatek dochodowego od osób fizycznych oraz podatek od towarów i usług, który dotyczy zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług (wymiany tokenów) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Czy koszty uzyskania przychodów wynikające z art. 15cb ustawy o CIT, odpowiadające iloczynowi stopy referencyjnej NBP obowiązującej w ostatnim dniu roboczym roku poprzedzającego rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty m.in. zysku przekazanego na kapitał rezerwowy lub zapasowy spółki, są kosztami, które należy przypisać przychodom z działalności objętej zwolnieniem z art. 17 ust.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziału w działce nr 1 oraz prawidłowości wystawienia przez Wnioskodawcę faktury dokumentującej sprzedaż udziału w działce nr 1
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na realizację Inwestycji w odniesieniu do tych odcinków/fragmentów infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, które będą wykorzystywane przez Gminę wyłącznie do działalności opodatkowanej podatkiem VAT Sytuacja 1 oraz - Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w oparciu o pre-współczynnik Zakładu budżetowego Gminy Sytuacja 2.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur VAT, wystawionych w związku ze zrealizowaniem umowy o dostosowanie sieci wodociągowej pod potrzeby Spółki.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty zysku wypracowanego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na inwestycję, brak możliwości zastosowania przepisów art. 86 ust. 2a-2h i art. 90 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków inwestycyjnych i wydatków bieżących poniesionych przez Miasto na Inwestycje.
Możliwości odzyskania części podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych na zakup środków trwałych i wyposażenia poniesionych w ramach projektu budowy i wyposażenia kliniki.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania części podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych poniesionych na budowę kliniki oraz sposobu dokonania korekty podatku naliczonego od poniesionych wydatków oraz w zakresie możliwości odzyskania części podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na urządzenia będące środkami trwałymi o wartości powyżej 15.000 zł oraz sposobu dokonania
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od tzw. wydatków mieszanych.
Proporcja jaką należy stosować przy dokonywaniu korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego, określenia okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać korekty deklaracji oraz obowiązek uwzględniania obrotu z tytułu czynności dotyczących nieruchomości stanowiących mienie komunalne w kalkulacji proporcji sprzedaży.
Obowiązek naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania wydatków mieszanych do zdarzeń pozostających poza ustawą. Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy oraz nieuwzględnianie zdarzeń spoza zakresu VAT w kalkulacji proporcji sprzedaży, a także braku obowiązku stosowania jakiejkolwiek
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na zakup usług promocyjnych i doradczych w związku z realizacją projektów.
Czy z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych ponoszonych do końca 2015 r., tj. zarówno towarów jak i usług, w pewnej części także do zdarzeń (C-D), Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego?
W odniesieniu do wydatków mieszanych ponoszonych do końca 2015 r., tj. zarówno towarów jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT. Występujące po stronie Gminy zdarzenia (C-D) Gmina powinna traktować jako pozostające poza zakresem ustawy o VAT i tym samym nie powinna ich uwzględniać w kalkulacji
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie proporcji jaką należy stosować przy dokonywaniu korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego, określenia okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać korekty deklaracji oraz obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu czynności dotyczących nieruchomości stanowiących mienie komunalne w kalkulacji proporcji sprzedaży