Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.289.2021.1.IZ
Czy koszty uzyskania przychodów wynikające z art. 15cb ustawy o CIT, odpowiadające iloczynowi stopy referencyjnej NBP obowiązującej w ostatnim dniu roboczym roku poprzedzającego rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty m.in. zysku przekazanego na kapitał rezerwowy lub zapasowy spółki, są kosztami, które należy przypisać przychodom z działalności objętej zwolnieniem z art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT czy przychodom z działalności opodatkowanej?
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 czerwca 2021 r. (data wpływu tego samego dnia za pośrednictwem systemu e-puap), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty uzyskania przychodów wynikające z art. 15cb ustawy o CIT, odpowiadające iloczynowi stopy referencyjnej NBP obowiązującej w ostatnim dniu roboczym roku poprzedzającego rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty m.in. zysku przekazanego na kapitał rezerwowy lub zapasowy spółki, są kosztami, które należy przypisać przychodom z działalności objętej zwolnieniem z art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT czy przychodom z działalności opodatkowanej – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 czerwca 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty uzyskania przychodów wynikające z art. 15cb ustawy o CIT, odpowiadające iloczynowi stopy referencyjnej NBP obowiązującej w ostatnim dniu roboczym roku poprzedzającego rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty m.in. zysku przekazanego na kapitał rezerwowy lub zapasowy spółki, są kosztami, które należy przypisać przychodom z działalności objętej zwolnieniem z art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT czy przychodom z działalności opodatkowanej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right