Interpretacja indywidualna z dnia 14 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.186.2023.1.MR
PIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
PIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Sposób ustalenia podstawy opodatkowania transakcji odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją przedsięwzięcia.
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy, w związku z wykonywaniem usług geodezyjnych.
zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust 1 ustawy, w związku z wykonywaniem usług geodezyjnych
brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług geologicznych, nabywanych od podmiotu powiązanego
1. Zastosowanie 23% stawki podatku dla świadczonych przez Spółkę usług oznaczonych symbolem PKWiU 71.12.3 Usługi geologiczne, geofizyczne i pokrewne w zakresie poszukiwań oraz usługi doradztwa 2. Brak obowiązku zastosowania tzw. mechanizmu odwrotnego opodatkowania dla świadczonych przez Spółkę usług wykonania wierceń geologicznych sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 43.13.10.0 Roboty związane z wykonaniem
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z wykonywaniem usług geodezyjnych.
Brak wyłączenia z opodatkowania zwrotu poniesionych kosztów, które Gmina otrzymała od osoby fizycznej za pozyskanie materiałów geodezyjnych, wydzielenia i wyceny działki 173/4, uznanie, że obciążenie kosztami pozyskania materiałów geodezyjnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, opodatkowanie stawką 23% usług wydzielenia i wyceny działki 173/4, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu zwrotu
uznanie wykonywanych czynności za świadczenie kompleksowe oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia
W „Prawie Przedsiębiorcy” nr 22/2002 opublikowaliśmy pierwszą część odpowiedzi na najciekawsze pytania Czytelników zadane specjaliście od podatku od towarów i usług, Jerzemu Promykowi, podczas dyżuru telefonicznego, który odbył się 24 kwietnia br. Poniżej prezentujemy drugą część relacji z tego dyżuru.
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować świadczenie usług geodezyjnych, mierniczych i dokumentacyjnych oraz usług projektowania budowlanego, technologicznego i urbanistycznego, związanych z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą temu budownictwu?
W zakresie zastosowania zwolnienia podmiotowego, w związku ze świadczeniem usług geodezyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
w zakresie braku obowiązku Wnioskodawcy do wystawienia faktury na strony postępowania o rozgraniczenie nieruchomości z tytułu ustalonych kosztów tego postępowania
Opodatkowanie usług sporządzenia operatów szacunkowych oraz usług geodezyjnych dotyczących podziału nieruchomości związanych ze zbyciem nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia ww. usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania dla usług projektowych i geodezyjnych mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania prac scaleniowo-wymiennych oraz możliwości wystawienia faktury VAT z zapisem nie podlega VAT.
Brak uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do czynności rozgraniczenia nieruchomości.
Czy naliczone diety z tytułu podróży w celu wykonywania usług Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej?
W zakresie skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, w związku ze świadczeniem usług geodezyjnych
W zakresie skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, w związku ze świadczeniem usług geodezyjnych.