Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.760.2024.1.MKA
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej, dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowych na własne cele mieszkaniowe (zakup działki budowlanej oraz remont domu).
Możliwość skorzystania ulgi mieszkaniowej.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla prac konserwatorsko / remontowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Wydatki poniesione na prace remontowe związane z utrzymaniem nieruchomości wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej mogą zostać zakwalifikowane bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów tej działalności.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla prac wykończeniowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 a spłata kredytu na zbyty lokal mieszkaniowy, oraz zakup, wykończenie, urządzenie lokalu mieszkaniowego, zakup garażu
Wydatki poniesione począwszy od dnia odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze darowizny do majątku osobistego Wnioskodawczyni, nie później niż w okresie trzech lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpi odpłatne zbycie na spłatę kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawczynię i jej małżonka, z którym pozostaje we wspólności majątkowej, na wybudowanie wraz z małżonkiem domu jednorodzinnego
w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla prac wykończeniowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku zostały spełnione warunki, których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym?
Czy po uzyskaniu prawa do nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego w 2004r. wnioskodawca miał prawo do skorzystania z ulgi remontowo-modernizacyjnej?
Czy wydatki poniesione na wykonanie ww. prac w zakupionym budynku mieszkalnym (stan surowy zamknięty) podlegały odliczeniu od podatku za rok 2005 w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy podatnik ma prawo skorzystania z ulgi remontowo-modernizacyjnej z tytułu poniesienia wydatków na prace wykończeniowe nowo zakupionego lokalu mieszkalnego?
Czy można skorzystać z ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego w przypadku, gdy brak jest pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego?
W skierowanym do tutejszego organu podatkowego wniosku podatnik oświadczył, że prowadzi działalność gospodarczą w zakresie prac remontowo-budowlanych i wykończeniowych, do wykonania których wykorzystuje zakupione materiały budowlane, np. kamień naturalny, paleniska żeliwne, kominkowe wkłady grzewcze. Wykonywane przez siebie czynności zakwalifikował pod symbolem PKWiU 45.43a - układanie ceramicznych
Pytanie dotyczy ewentualnych konsekwencji finansowych w postaci zwrotu wykorzystanej ulgi budowlanej w związku z dokonaniem darowizny lokalu mieszkalnego synowi.