Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.510.2024.2.MST
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowego świadczenia z Australii
w zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wypłaconych darczyńcy po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego.
Opodatkowanie świadczenia pieniężnego otrzymywanego z USA
W przyszłym roku nasza pracownica ukończy 60 lat i po rozwiązaniu stosunku pracy będzie chciała zgłosić wniosek o emeryturę. W 1999 r. zapisała się do OFE. Czy po osiągnięciu wieku emerytalnego nabędzie prawo do okresowej emerytury kapitałowej, a jeśli tak, to w jaki sposób emerytura ta zostanie ustalona? Czy składając wniosek o emeryturę będzie mogła wystąpić z OFE i czy takie rozwiązanie będzie dla
Osoby urodzone w latach 1949-1968, które już nabyły lub nabędą do 2006 r. prawo do jednej z form wcześniejszej emerytury, a przystąpienie do OFE jest jedyną przeszkodą uniemożliwiającą im skorzystanie z niej - mają szansę na rozwiązanie takiej umowy.
Od rozpoczęcia działalności akwizycyjnej przez otwarte fundusze emerytalne minęło już ponad dwa lata, jednak w dalszym ciągu napływają skargi dotyczące nieprawidłowości przy zawieraniu umów o członkostwo w tych funduszach, a ponadto bardzo duża liczba spraw jest prowadzona przez organy ścigania. Dotychczas do Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi wpłynęło kilka tysięcy skarg od członków funduszy
Skoro, przyczyną postawienia do dyspozycji środków z funduszu emerytalnego było zakończenie pracy na rzecz Agendy ONZ a nie nabycie przez Wnioskodawcę prawa do wypłaty z programu emerytalnego oraz środki zostały otrzymane z funduszu emerytalnego ONZ mającego siedzibę w USA które nie są członkiem Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo Konfederacji Szwajcarskiej, to otrzymane przez
Świadczenie w postaci zwrotu składek zgromadzonych w funduszu emerytalnym wypłacone Wnioskodawcy jako osobie mającej miejsce zamieszkania w Polsce stanowi dochód w rozumieniu art. 9 ust. 1 ust o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych według skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1 ustawy.
Po uwzględnieniu postanowień umowy polko-australijskiej, transakcje dokonywane przez Fundusz zarówno za pośrednictwem rynku regulowanego jak i poza nim nie będą podlegać opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób prawnych.
kwota wypłacona uposażonemu po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego - art. 3 pkt 5 psd
Od 1 kwietnia do 31 lipca 2016 r. znowu można wybrać między oszczędzaniem całości składki emerytalnej w ZUS a przekazywaniem jej części do otwartego funduszu emerytalnego. Osoby, które chcą zmienić podjętą wcześniej decyzję, muszą przekazać do ZUS odpowiednie oświadczenie.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie obowiązku podatkowego.
otrzymywane w 2010 roku wypłaty środków ze Szwajcarii z II filaru pracowniczego programu emerytalnego stanowią dochód zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu do 31 grudnia 2010 r.