Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 22 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.270.2022.3.MC
WIS USŁUGA – związana z wniesieniem opłaty członkowskiej (rocznej) dla słuchaczy (…).
WIS USŁUGA – związana z wniesieniem opłaty członkowskiej (rocznej) dla słuchaczy (…).
Rozpoznanie importu usług zwolnionych w związku z wniesieniem do Fundacji opłaty rocznej.
Opłaty dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta z tytułu usług obejmujących udostępnienie i umożliwienie wykorzystywania zgromadzonych na Platformie bazy danych stanowią koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami potrącalne zgodnie z art. 15 ust. 4d
obowiązek rozpoznania importu usług w związku z wnoszeniem opłat członkowskich
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i opłaty rocznej za pakiet usług
Podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług pierwszej opłaty z tytułu ustanowienia prawa użytkowania wieczystego oraz kolejnej opłaty rocznej z tytułu prawa użytkowania wieczystego ustalonych w decyzji Wojewody.
brak opodatkowania opłat rocznych naliczanych osobie, która nabyła prawo użytkowania wieczystego po dniu 1 maja 2004 r. od poprzedniego użytkownika, dla którego prawo to zostało ustanowione przed dniem 1 maja 2004 r.
Opodatkowanie czynności ustanowienia prawa użytkowania wieczystego po scaleniu działek.
Przekształcenie prawa użytkowania gruntu w prawo własności nie podlega opodatkowaniu w sytuacji, gdy prawo wieczystego użytkowania wieczystego zostało ustanowione przed dniem 1 maja 2004 r. Natomiast ustanowienie użytkowania wieczystego, po dniu 30 kwietnia 2004 r., stanowi dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu. W sytuacji udzielenia bonifikaty, podstawa opodatkowania nie będzie obejmować kwoty
Brak opodatkowania opłaty rocznej przekształceniowej lub opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe ustanowionego po wejściu w życie ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste.
Opodatkowanie opłat należnych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, podstawa opodatkowania oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych czynności.
Opodatkowanie pierwszej opłaty oraz opłat rocznych pobieranych z tytułu oddania gruntu w użytkowanie wieczyste.
W zakresie wskazania czy opłata obliczona na podstawie art. 72 ust. 3 pkt 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami zawiera należny podatek VAT, czy też powinna zostać powiększona o kwotę tego podatku.
w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu oddania gruntów w użytkowanie wieczyste oraz dokumentowania otrzymanych należności z tytułu oddania gruntów w użytkowanie wieczyste
Zwolnienie od podatku czynności zbycia udziału w prawie własności lokalu mieszkalnego wraz ze związanym z nim udziałem w prawie współużytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej oraz takim samym udziałem w częściach wspólnych budynku, nabytego przez Gminę w drodze spadku oraz brak opodatkowania opłat rocznych z tytułu współużytkowania wieczystego.
Stawka podatku dla opodatkowania opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego ustanowionego przed dniem 1 stycznia 2011 r.
Czy pierwsza opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego, w wysokości 25% wartości gruntu stanowi, na podstawie art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszt uzyskania przychodów, który stosownie do art. 15 ust. 4d ww. ustawy, jest potrącalny w dacie poniesienia?
braku opodatkowania opłaty rocznej naliczonej osobie, która weszła w prawo wieczystego użytkowania ustanowionego na rzecz poprzedniego użytkownika przed 1 maja 2004 r.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w myśl art. 15 ust. 4d UPDOP koszty Opłat za rezerwacje Częstotliwości, które dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy danego roku podatkowego, powinny zostać ujęte jako koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą, tj. okresu, na który zostały udzielone
Czy opłaty roczne z tytułu wyłączenia z rolniczego użytkowania gruntu powinny być odnoszone w koszty uzyskania przychodu przez okres 10 lat?
Czy opłaty roczne z tytułu wyłączenia z rolniczego użytkowania gruntu ponoszone do momentu oddania do użytkowania środka trwałego (hurtowni) będą zwiększać jego wartość początkową?
W zakresie braku opodatkowania opłaty rocznej naliczonej osobie, która weszła po 1 maja 2004 r. w prawo wieczystego użytkowania ustanowionego na rzecz poprzedniego użytkownika przed 1 maja 2004 r.
Opłaty za odrolnienie gruntów nie powiększają ich wartości lecz są pośrednim