Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.523.2024.2.KS
Możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego.
Możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonej kwoty podatku na podstawie art. 89b ustawy.
Brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z otrzymaniem nieruchomości w wyniku działu spadku oraz niepodleganie opodatkowaniu użyczenia nieruchomości otrzymanej w wyniku działu spadku.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
Ustalenie momentu, do którego są Państwo uprawnieni do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu świadczenia usług na terytorium kraju wskazanych w zdarzeniu przyszłym zgodnie z art. 89a ust. 1 ustawy o VAT w sytuacji, gdy nastąpi rozwiązanie umowy spółki komandytowej Dłużnika w wyniku uchwały jej wspólników, która następnie zostanie zgłoszona do właściwego sądu rejestrowego
Obowiązek dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia nieruchomości, tj. w związku z zamiarem skorzystania od 1 stycznia 2024 r. ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie cesji umowy leasingu oraz korekta podatku naliczonego.
Są Państwo zobowiązani do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego wynikającego z nieuregulowanych faktur, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90. dzień od dnia upływu terminu płatności określonego w fakturach.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Podatnikom dokonującym nabycia towarów w celu ich wykorzystania do działalności opodatkowanej przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego. Nie zawsze towar zakupiony w celach handlowych staje się jednak przedmiotem dalszego obrotu. Jak postąpić, jeżeli sprzedawca, z uwagi na utratę przez towar określonych walorów, jest zmuszony wycofać go ze sprzedaży i poddać utylizacji? Czy konieczna jest
Przedsiębiorcy otrzymujący częściową zapłatę należności w kwocie odpowiadającej wartości VAT wynikającego z wystawionej faktury często mają wątpliwości, czy w takim przypadku mogą skorzystać z ulgi na złe długi. Zdaniem organów podatkowych sprzedawca nie traci prawa do skorzystania z ulgi na złe długi do pozostałej części należności. Nabywca nie jest natomiast zwolniony z korekty odliczonego VAT, który
Dotyczy określenia czy w przypadku zawarcia Porozumienia należy dokonać korekty podatku naliczonego za okres, w którym Porozumienie zostanie zawarte oraz zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z pierwotnie wystawionych faktur.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nakłady inwestycyjne poczynione w latach 2012-2015 w drodze korekty wieloletniej.
Zasadniczo podatnicy VAT mają prawo do korygowania swoich rozliczeń dowolną ilość razy. Ustawodawca ogranicza jednak czas, kiedy można to robić. Ostateczny termin, od kiedy nie złożymy już korekty deklaracji VAT, to przedawnienie zobowiązania. Są jednak korekty, których nie dokonamy, mimo że zobowiązanie nie uległo przedawnieniu. Z końcem 2022 r., jak co roku, kończy się czas na niektóre korekty.
Brak obowiązku korygowania VAT, o dotychczas odliczony podatek od towarów i usług z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem.
Korekty podatku naliczonego w związku ze sprzedażą nieruchomości (zmiana przeznaczenia).
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy.
Zwolnienie od podatku darowizny udziału w nieruchomości. Korekta podatku naliczonego.