Jakie skutki ma odliczenie VAT z duplikatu faktury przed uregulowaniem wynikającej z niego należności
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z duplikatu faktury wystawionej na prywatne nazwisko Wnioskodawcy z podaniem numeru PESEL.
W bieżącym roku kilkakrotnie zmieniały się przepisy regulujące opodatkowanie podatkiem od towarów i usług. Nowelizacje dotyczyły zarówno ustawy o VAT, jak i rozporządzeń: w sprawie podatku akcyzowego i w sprawie kas rejestrujących. I mimo iż 1 stycznia br. weszły w życie zmiany do rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT, Minister Finansów 22 marca br. wydał zupełnie nowe
Czy tylko faktura może stanowić podstawę do odliczenia podatku naliczonego? Kiedy można odliczyć podatek naliczony z faktur szczególnych (m.in. faktur za media i faktur VAT-MP)? Jak rozliczyć faktury VAT-MP Korekta?
Duplikat faktury jest dokumentem powtarzającym dane zawarte w fakturze pierwotnej. U nabywcy towaru lub usługi duplikat faktury potwierdza prawo do odliczenia podatku naliczonego, z którego wcześniej już skorzystano, bądź stanowi podstawę dokonania takiego odliczenia. W przypadku duplikatów wystawianych w sytuacji, gdy oryginał faktury nie dotarł do nabywcy, należy zwrócić uwagę na okres, który upłynął
Otrzymałem we wrześniu duplikat faktury z Litwy za usługę transportową (Litwa-Polska) wykonaną 16 lipca 2012 r. Faktura pierwotna z 25 lipca nie dotarła do naszej firmy. Jaki przyjąć kurs waluty - z lipca czy września? Jesteśmy zobowiązani rozliczyć VAT od importu usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie korekty przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie korekty przychodów.
Wydatki wynikające z duplikatów faktur za lata poprzednie, dotyczące usług zrealizowanych w poprzednich latach finansowych nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów roku bieżącego. Reasumując, stanowisko Wnioskodawcy, iż duplikaty faktur kosztowych za lata poprzednie (usługi zrealizowane w poprzednich latach finansowych, w przypadku których wpływ dokumentów do działu księgowości nastąpił w roku
W jakim momencie powstało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w przedmiotowej sprawie?
Kiedy powstał obowiązek podatkowy z tytułu importu usług?
Pytanie dotyczy ustalenia okresu w jakim, na podstawie otrzymanego duplikatu faktury, Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Czy Podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z dupilkatów faktur za usługi telekomunikacyjne w sytuacji, gdy są one niepełnymi kserokopiami oryginalnych faktur?
W którym miesiącu należy ująć duplikat faktury w rejestrze VAT i w deklaracji, za który miesiąc należy rozliczyć naliczony podatek od towarów i usług? Czy w miesiącu otrzymania duplikatu lub następnym, czy tez poprzez korektę deklaracji VAT-7 za miesiąc marzec 2005r.?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona nabyła usługi reklamowe. Z tego tytułu otrzymała w kwietniu 2004r. od usługodawcy fakturę VAT. Po jej wpisaniu do książki kancelaryjnej pod datą otrzymania została ona przekazana do akceptacji do działu operacyjnego. Faktura zaginęła przed zaewidencjonowaniem jej w księgach rachunkowych. W związku z tym Strona zwróciła się do wystawcy
Dotyczy terminu obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z duplikatów faktur za usługi telekomunikacyjne.
W rozliczeniu za który okres przysługuje prawo do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego zawarte w duplikatach faktur.
Czy możliwe jest odliczenie podatku naliczonego z zaginionej faktury, w razie braku duplikatu faktury?
Czy sprzedawca (wystawca faktury) może odmówić wystawienia duplikatu faktury w sytuacji, gdy nabywca wystąpił z takim wnioskiem?
Kiedy można dokonać obniżenia podatku należnego z duplikatu faktury VAT dokumentującej nabycie usług telekomunikacyjnych?