Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0111-KDSB1-2.440.200.2024.4.IKR
WIS TOWAR- budynek niemieszkalny wraz z udziałem w gruncie oraz prawem wyłącznego korzystania z gruntu
WIS TOWAR- budynek niemieszkalny wraz z udziałem w gruncie oraz prawem wyłącznego korzystania z gruntu
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania sprzedaży działek.
WIS TOWAR - budynek mieszkalno-usługowy, budynek mieszkalny.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży udziałów we własności kamienicy, w tym lokali się w niej znajdujących, zaksięgowanych jako towar handlowy.
WIS TOWAR- budynek mieszkalno-usługowy wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej stanowiącej nieruchomość gruntową
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania sprzedaży działki wraz ze znajdującym się na niej budynkiem gospodarczym, niebędącym budynkiem w rozumieniu Prawa Budowlanego.
Sprzedaż nieruchomości zabudowanej w trybie bezprzetargowym - możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu niekorzystającą ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku rezygnacji ze zwolnienia przez Strony oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu dostawy Nieruchomości oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Opodatkowanie sprzedaży działek niezabudowanych i zwolnienie z opodatkowania sprzedaży działki zabudowanej.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości mieszkalnej i użytkowej stanowiących towar handlowy.
Tym samym w przedstawionej we wniosku sytuacji sprzedaż w drodze licytacji działek nr X/11 (zabudowanej budynkiem), X/17 (zabudowanej budynkami) oraz działki nr X/8 stanowiącej drogę dojazdową, która jest budowlą nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia, ponieważ pierwsze zasiedlenie budynków i budowli nastąpiło przez ich używanie na potrzeby własnej działalności gospodarczej Dłużnika.
Przedmiotem wątpliwości Zainteresowanych jest kwestia obłożenia opisanej transakcji podatkiem od towarów i usług, a tym samym zarówno kwestia statusu Zainteresowanych jako podatników VAT w związku z czynnością sprzedaży, jak i konieczność uiszczenia podatku VAT należnego od tej transakcji. Ponieważ jak wykazano powyżej sprzedaż działki będzie podlegała opodatkowaniu, do rozstrzygnięcia kwestii zobowiązania
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz korekty podatku
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz korekty podatku.
Opodatkowanie nieruchomości zabudowanych budynkami i budowlami oraz urządzeń stanowiących towary używane
Czy w przypadku sprzedaży przez Nową Spółkę wybudowanych obiektów mieszkaniowych oraz usługowych lub całego projektu (lub jego części) wraz z odpowiadającym im udziałom w nieruchomości, na podstawie art. 15 ust. 1 oraz ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość rynkowa Nieruchomości z dnia aportu w części przypadającej na sprzedawane obiekty lub cały projekt (lub jego część) będzie
Czy Urząd Miejski, ogłaszając przetarg na sprzedaż działki zabudowanej, murowanym obiektem magazynowym, słusznie stał na stanowisku doliczenia do ceny zbycia (nabycia) 22% podatek VAT?
Korekta od poniesionych w 2006 r. nakładów nie przekraczających 15 000 zł stan prawny po 1 stcyznia 2009 r.
Czy wyceniając grunt wpisany do remenentu początkowego w/g cen rynkowych obowiązujących w dniu jego sporządzenia jest prawidłowe?
Wnioskodawca wnosi o wyjaśnienie, czy w opisanej sytuacji Spółka mogła naliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości, czy powinna całość uznać za sprzedaż zwolnioną od podatku VAT? Czy w przypadku zastosowania stawki zwolnionej do sprzedaży budynku opisanego w pkt 1, który był używany ponad 10 lat w opodatkowanej działalności gospodarczej, należy dokonać korekty podatku naliczonego od dokonywanych zakupów