Międzynarodowe Standardy Rachunkowości
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że prawidłowym jest traktowanie opisanych w stanie faktycznym czynności w ramach tzw. leasingu zwrotnego jako dwóch transakcji, które stanowią odrębne czynności opodatkowane VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu od Firmy Leasingowej Środków Trwałych w wyniku wykonania umowy Leasingu Finansowego.
Jesteście Państwo uprawnieni do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na odprawę celną i transport importowanych wózków widłowych. Jednak w związku z tym, że nie ma możliwości przypisania ich wprost do określonych przychodów. Nie można bowiem ustalić, uzyskaniu jakiego konkretnego przychodu ten wydatek służy. Powinni Państwo zakwalifikować przedmiotowe koszty do kosztów innych
Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.
Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.
Korekta przychodu z tytułu zwrotu części odszkodowania przyznanego uprzednio przez zakład ubezpieczeń
uznania, że transakcja leasingu zwrotnego stanowi dwie transakcje dostawy w rozumieniu ustawy o VAT, prawa leasingodawcy do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktury dokumentującej dostawę towaru na jego rzecz, obowiązku wystawienia faktury dokumentującej udzielenie leasingu finansowego przez leasingodawcę
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Czynność przekazania wspólnikom na cele prywatne samochodu osobowego w momencie jego wykupu z leasingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
w zakresie -sposobu stosowania przez Wnioskodawcę ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z zawarciem wskazanej we wniosku umowy leasingu samochodu osobowego; -określenia czy limit 150.000 zł Wnioskodawca może ustalić osobno dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingu) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Podleganie opodatkowaniu transakcji dokonywanych pomiędzy Dostawcą a Wnioskodawcą oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Dostawcę dotyczących transakcji zrealizowanych przy użyciu kart paliwowych.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Uznanie sprzedaży przez Spółkę na rzecz Finansującego oraz oddania przedmiotowych towarów do używania przez Finansującego na rzecz Spółki na podstawie umowy leasingu za dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów oraz świadczenie usług) podlegające opodatkowaniu VAT na zasadach ogólnych oraz prawa do odliczenia VAT naliczonego od uiszczonej opłaty wstępnej oraz rat leasingowych.
Uznanie dokonywanych czynności za odpłatną dostawę towarów lub odpłatne świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług przy wykorzystaniu kart flotowych.
Przekazywanie kart paliwowych, któremu towarzyszy późniejsze pobieranie należności za paliwo plus marża, stanowi usługę finansową zwolnioną z VAT (wyrok TSUE z 15 maja 2019 r. sygn. akt C-235/18 - Vega International).
w zakresie ustalenia - czy umowa używania prawa ochronnego do Znaku stanowić będzie umowę leasingu w rozumieniu art. 17a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy raty kapitałowe ustalone w Umowie w części stanowiącej spłatę wartości początkowej prawa ochronnego do Znaku równej jego wartości rynkowej ustalonej przez niezależny podmiot nie będą stanowić przychodów Wnioskodawcy, natomiast
czy opłaty (raty leasingowe) płacone przez Wnioskodawcę w części stanowiącej spłatę aktywów innych aniżeli środki trwałe i wartości niematerialne i prawne oraz część odsetkowa, stanowią koszt uzyskania przychodów po stronie Wnioskodawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 5), - ustalenie momentu poniesienia ww. kosztu (pytanie oznaczone we wniosku nr 6),
Prawo do zastosowania procedury VAT - marża przy sprzedaży używanego samochodu.
W zakresie ustalenia czy Umowa będzie stanowiła umowę leasingu finansowego oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej prawa ochronnego do znaku towarowego oraz części odsetkowej opłat ustalonych w Umowie oraz sposobu ustalenia wartości początkowej prawa ochronnego do znaku towarowego.
w zakresie kwalifikacji Umowy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w zwi1zku ze zmian1 warunków Umowy, o której mowa we wniosku
Moment powstania obowiązku podatkowego, podstawa opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z umową leasingu.