Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.251.2024.2.MK
Skutki podatkowe uzyskania przychodu od firmy amerykańskiej.
Skutki podatkowe uzyskania przychodu od firmy amerykańskiej.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w Turcji i Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej.
Nabycie przez Pana, jako beneficjenta Trustów, środków pieniężnych i praw majątkowych przekazywanych przez Trusty, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, nie stanowi bowiem czynności wymienionej w art. 1 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
W zakresie skutków podatkowych nabycia w spadku po ojcu roszczenia o wypłatę środków z tytułu posiadanego przez Pana ojca statusu beneficjenta trustów.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wywozu towarów z terytorium kraju do magazynu znajdującego się na terytorium USA i ich sprzedaży na terytorium USA, - Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem towarów i usług związanych ze sprzedażą towarów na terytorium USA, - Obowiązek wykazania w pliku JPK_VAT7M odpłatnego zbycia towarów na terytorium USA.
1) Umowa ze spółką zagraniczną. 2) Przychody związane z osobiście wykonywaną działalnością artystyczną. 3) Sposób rozliczania dochodu osiąganego z pracy małoletniego dziecka.
W zakresie zaniechania poboru podatku.
Kwalifikacja podatkowa przychodów uzyskiwanych na podstawie umowy licencyjnej dotyczącej sprzedaży książek autorstwa Wnioskodawcy przez amerykański portal oraz ich opodatkowania.
Opodatkowanie środków z amerykańskiego indywidualnego konta emerytalnego
Opodatkowania dostawy towarów i świadczenia usług na rzecz wykonawcy kontraktowego mającego podpisaną umowę z Siłami Zbrojnymi Stanów Zjednoczonych.
Nabycie przez Zainteresowanych składników majątku (środków pieniężnych) w wyniku przekazania ich po śmierci spadkodawcy przez Trust będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wykonania zapisu zwykłego, czyli w przypadku wypłaty środków pieniężnych w drodze
1. Czy limit wypłaty Należności licencyjnych w wysokości 2 mln zł należy stosować w odniesieniu do indywidualnie każdego Odbiorcy Należności licencyjnych czy sumarycznie w odniesieniu do sumy wpłat Należności licencyjnych do Centrum rozliczeń będącego jedynie pośrednikiem pomiędzy Odbiorcami Należności licencyjnych a Wnioskodawcą? 2. Czy jeżeli Centrum rozliczeń, pośrednik, otrzyma wpłatę Należności
CIT - w zakresie skutków podatkowych związanych z przystąpieniem do systemu zarządzania płynnością.
Czy w sytuacji, gdy umowa o pracę zawarta według prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki przewidywała, że wszystkie wykonane na jej podstawie utwory przynależą od swego powstania pracodawcy (pracodawca jest autorem i właścicielem praw autorskich do utworów powstałych jako work for hire) Wnioskodawca może zastosować do wynagrodzenia otrzymanego w 2017 r. od amerykańskiego pracodawcy koszty uzyskania przychodów
Czy Wnioskodawca powinien pobrać i odprowadzić jako płatnik podatek u źródła od wynagrodzenia za realizowane przez Wykonawcę obowiązki, zgodnie z art. 26 w zw. z art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie skutków podatkowych otrzymania środków z indywidualnego konta emerytalnego.
w zakresie podlegania zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu wykonawcy kontraktowego
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dochody z pracy najemnej na statkach morskich eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwa z faktycznym zarządem i siedzibą w Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Luksemburgu.
Należy wskazać, że dopiero po zakończeniu postępowania w USA oraz po przelaniu pozostałej kwoty (20%) na rachunek bankowy Wnioskodawcy, będzie on zobowiązany do zapłaty podatku od spadków i darowizn.
w zakresie możliwości zaliczenia do zysków przedsiębiorstwa przychodów uzyskanych przez osoby prawne mające siedzibę za granicą prowadzące działalność artystyczną na terytorium Polski na podstawie: - umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej ze Stanami Zjednoczonymi - jest prawidłowe -umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami, Austrią
Należy stwierdzić, iż w rozliczeniu emerytury zagranicznej Wnioskodawca nie może uwzględnić kosztów uzyskania przychodu obejmujących standardowe opłaty prowizje bankowe za transfer gotówki, naliczane zagranicą przez bank wykonujący zlecenie funduszu emerytalnego, a następnie w kraju przez bank P.