Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.776.2024.1.MW
Określenie charakteru sprzedaży przedmiotów z kolekcji.
Określenie charakteru sprzedaży przedmiotów z kolekcji.
Skutki podatkowe sprzedaży rzeczy z kolekcji.
Skutki podatkowe sprzedaży rzeczy (prywatnej kolekcji filatelistycznej, starych dokumentów, książek i gazet).
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży kolekcji z majątku prywatnego.
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży kolekcji z majątku prywatnego, dokonanej po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie poszczególnych przedmiotów.
Możliwość skorzystania z procedury VAT marża przy sprzedaży towaru uznanego za kolekcjonerski.
Opodatkowanie sprzedaży przedmiotów kolekcjonerskich.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zwolnienia podmiotowego przy sprzedaży zegarków kolekcjonerskich.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych.
możliwość zastosowania procedury VAT marża dla sprzedaży pojazdów kolekcjonerskich uprzednio zaimportowanych oraz w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania
Warunkiem zastosowania szczególnej procedury opodatkowania marży, jest to, że we wcześniejszej fazie obrotu podmiot sprzedający towar podatnikowi pozbawiony był prawa do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego przy jego nabyciu.
Skutki podatkowe nabycia Wierzytelności w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji.
Ustalenie przedmiotu dostawy gruntu zabudowanego z wyłączeniem obiektów wzniesionych przez Dzierżawcę; zwolnienie z opodatkowania i możliwości rezygnacji ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy; prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu nieruchomości; wyłączenie z podstawy opodatkowania wartości obiektów wzniesionych przez Dzierżawcę.
Czy sprzedaż po półrocznym okresie użytkowania pojazdu w ramach majątku prywatnego spowoduje powstanie przychodu z działalności gospodarczej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży samochodu będącego uprzednio przedmiotem leasingu operacyjnego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży samochodu będącego uprzednio przedmiotem leasingu operacyjnego.
Czy dochód ze sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu, nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych i użytkowanego po tym czasie wyłącznie na potrzeby własne będzie podlegał opodatkowaniu na zasadach określonych dla przychodów z działalności gospodarczej na podstawie art. 10 ust.1 pkt 3?
Czy sprzedaż samochodu osobowego po wykupie od leasingodawcy i upływie pół roku od końca miesiąca w którym nastąpił wykup zostanie wyłączona z przychodów podatkowych na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od których nie będzie Pan zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
W przedmiotowej sprawie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie podlegała zmiana umowy spółki komandytowej dotycząca zwiększenia majątku tej spółki a zatem czynność związana z przekazaniem wpłat na kapitał rezerwowy. Tym samym dokonanie wpłaty na kapitał rezerwowy spółki komandytowej przez jednego ze wspólników na podstawie uchwały wspólników, będzie skutkowało zmianą umowy tej
W świetle aktualnie obowiązujących przepisów, wniesienie przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej w zamian za jej udziały lub akcje jest zatem wprost określone jako czynność wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Przyjmując za Wnioskodawcą, że przedmiotem wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej w zamian za jej udziały będzie przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy Kodeks cywilny
Konsekwencje podatkowe zbycia przez spółkę osobową wniesionych do niej udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Czy od opisanej we wniosku czynności (zakup samochodu) Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
skoro Nabycie Nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC na mocy przepisu art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
W konsekwencji, zgodnie z brzmieniem ww. przepisu, obowiązek składania urzędom skarbowym sprawozdania wraz z opinią i raportem podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych, w terminie 10 dni od daty zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego, oraz odpisu uchwały zgromadzenia zatwierdzającej sprawozdanie finansowe dotyczy wyłącznie podatników podatku dochodowego w Polsce. Jak wskazano