Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.246.2024.1.BM
Prawo do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%.
Prawo do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 84.25.11.0, PKWiU 84.25.19.0 oraz PKWiU 85.59.19.0
Czy pracodawca ma obowiązek sam przejść szkolenie przeciwpożarowe, czy nadal jego obowiązkiem jest przeszkolenie pracowników w tym zakresie (może to zrobić za pracodawcę szkoleniowiec z zewnątrz)? Czy nadal istnieje obowiązek wyznaczenia osób do udzielania pierwszej pomocy oraz zwalczania pożarów?
braku opodatkowania sprzedaży używanego samochodu pożarniczego
Ustalenie, czy sprzedaż samochodów pożarniczych wykorzystywanych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej podlega opodatkowaniu
Wrzesień to początek roku szkolnego. Dzieci, młodzież i nauczyciele wracają znów do sal lekcyjnych. Szkoły i inne placówki oświatowe ze względu na swoisty charakter podlegają szczególnym, najczęściej ostrzejszym rygorom w zakresie bezpieczeństwa i higieny niż inne miejsca i budynki użyteczności publicznej.
Od 1 października 2002 r. zaczęły obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. Nowelizacją ustawy wprowadzono szereg zupełnie nowych rozwiązań, lecz zakres ich nie będzie dotyczył wszystkich podatników VAT. Większość nowych przepisów ma bowiem charakter fakultatywny i to od woli samego podatnika będzie zależało, czy te rozwiązania
Szkolenia BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy na rzecz pracowników, druhów OSP, bezrobotnych i uczniów świadczone przez Wnioskodawcę (oraz przez inne osoby i firmy w sytuacji, gdy Wnioskodawca tylko organizuje te szkolenia)
Szkolenia BHP i PPOŻ na rzecz pracowników i druhów OSP.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku VAT dla sprzedaży sprzętu specjalistycznego na cele ochrony przeciwpożarowej.
stawka podatku VAT dla dostawy samochodów pożarniczych specjalnych oraz sprzętu ochrony przeciwpożarowej
stawka podatku VAT dla dostawy odznak i odznaczeń na rzecz jednostek ochrony przeciwpożarowej
Stawka podatku na sprzedaż sprzętu ochrony przeciwpożarowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy samochodu dla straży pożarnej.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał w sprawie C 639/13, że Polska, stosując obniżoną stawkę 8% VAT do dostaw towarów przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej, wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy o VAT, naruszyła przepisy dyrektywy Rady 2006/112/WE. Dlatego w trakcie prac Komisji Sejmowej nad projektem ustawy zmieniającej VAT wprowadzono przepis uchylający możliwość stosowania
Rozpoznanie WNT w przypadku nabycia towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług.
Stawka podatku dla dostawy zestawu do ratownictwa wodnego dla OSP.
Stawki podatku obowiązujące do wewnątrzwspólnotowego nabycia podnośnika pożarniczego oraz specjalistycznego i uzupełniającego wyposażenia technicznego.
Czy do sprzedaży tak oznakowanego wyposażonego samochodu dla straży pożarnej można zastosować obniżoną 8% stawkę podatku VAT zgodnie z art. 41 ust. 2 i 10 ustawy o podatku od towarów i usług?
Zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy, przeciwpożarowych oraz opodatkowanie czynności sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego z planami ewakuacyjnymi i dostawy towarów na rzecz Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.