Jaką stawkę VAT zastosować do wynajmu mieszkania z miejscem postojowym
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego i możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Planowana dostawa Lokalu 1 i Lokalu 2 oraz udziału w prawie własności Lokalu 3 wraz z udziałami w nieruchomości wspólnej oraz prawem do wyłącznego korzystania z komórek lokatorskich na zasadzie podziału „quoad usum” będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku ze spłatą kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania wraz z miejscami postojowymi.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowo-przedmiotowego w związku z nabyciem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w przypadku wydatkowania na ten cel przychodu ze sprzedaży udziału w innej nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży części nieruchomości wspólnej w tym prawa do korzystania z miejsc postojowych w garażu wielostanowiskowym oraz dwóch tarasów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydatek na zakup miejsca postojowego nieprzynależnego nieruchomości nie może zostać doliczony do kosztów zakupu mieszkania w ramach zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT z tytułu sprzedaży Lokalu użytkowego wraz z miejscami postojowymi.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego w garażu podziemnym.
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia udziału w częściowo zakupionym i częściowo nabytym w darowiźnie lokalu mieszkalnego, na zakup lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej, na spłatę kredytu, oraz koszty uzyskania przychodu.
zwolnienie od podatku do sprzedaży miejsca postojowego
Zwolnienie przedmiotowe art. 21 ust. 1 pkt 131 i cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia udziału w częściowo zakupionym i częściowo nabytym w darowiźnie lokalu mieszkalnego, na zakup lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej, na spłatę kredytu, oraz koszty uzyskania przychodu.
W przypadku sprzedaży nieruchomości, tj. apartamentów/mieszkań wraz z komórkami lokatorskimi, miejscami parkingowymi w ramach budynków, miejscami parkingowymi w ramach budowli w postaci parkingu (jeżeli miało miejsce pierwsze zasiedlenie) oraz udziałem w gruncie – już w momencie wystawienia faktur zaliczkowych dokumentujących otrzymane zaliczki – Spółka ma prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku
Zastosowanie zwolnienia od podatku planowanej dostawy: lokali mieszkalnych i niemieszkalnych stanowiących odrębną własność wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej (tj. w nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę 1), lokali mieszkalnych i niemieszkalnych stanowiących odrębną własność wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej (tj. w nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę 1) wraz z prawem do korzystania
Zwolnienie z opodatkowania przychodu ze sprzedaży udziału w mieszkaniu.
możliwość i moment zaliczenia do kup wartości strat w środkach obrotowych z tytułu wyłudzonych pożyczek w związku z oszustwem polegającym na „kradzieży tożsamości”
Czy wydatki, o których mowa we wniosku są kosztami bezpośrednimi i powinny być zaliczane do kup w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży lokali, miejsc postojowych, powierzchni przynależnych czyli w dniu przeniesienia prawa własności na nabywcę w postaci aktu notarialnego
Podatnik, który nabył miejsce parkingowe dla leasingowanego samochodu, może je zaliczyć do środków trwałych i amortyzować według stawki 4,5%. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.