Interpretacja indywidualna z dnia 2 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.277.2024.2.WL
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy w związku ze świadczonymi usługami mediacyjnymi.
Interpretacja indywidualna w zakresie obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu poradnictwa obywatelskiego i mediacji oraz udokumentowania tych czynności.
Przepisy, które mają ulepszyć środowisko prawne i instytucjonalne dla przedsiębiorców, mogą odbić się na interesach zatrudnionych szukających sprawiedliwości w sądach pracy
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy w związku ze świadczonymi usługami mediacji cywilnych sądowych i pozasądowych, mających na celu bezstronne wspieranie stron w zawarciu ugody.
w zakresie, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych kwotę wypłaconą Pracownikowi wynikającą z zatwierdzonej przez sąd ugody mediacyjnej
Stawka podatku dla świadczenia polegającego na zarybieniu rzeki i jeziora zgodnie z podpisaną ugodą mediacyjną.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconej przez Spółkę należności przyznanej byłemu pracownikowi na podstawie zawartej ugody mediacyjnej zatwierdzonej przez Sąd.
1 czerwca 2017 r. weszły w życie zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) oraz dostosowane do nich zmiany w ustawie – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (dalej: ppsa). Wprowadzone zmiany mają na celu skrócenie czasu potrzebnego do merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy przez organ administracji lub sąd. Dzięki nowelizacji skargę do sądu można wnieść bez potrzeby
Mediacja to postępowanie, w którym strony dobrowolnie i aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu sporu przy pomocy bezstronnego mediatora. Aby ugoda zawarta przez strony przed mediatorem uzyskała moc prawną ugody sądowej, wymaga zatwierdzenia przez sąd.