Koszty arbitrażu mogą stanowić barierę
Ustalenie, kiedy można dokonać pomniejszenia przychodu w związku z obowiązkiem po stronie spółki spłaty 1/3 udziału dla byłego wspólnika? Ustalenie, czy zasądzone wyrokiem sądu odsetki od niewypłaconej 1/3 udziału dla byłego wspólnika oraz koszty postępowania sądowego stanowią koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanych udziałów w spółce jawnej?
Skutki podatkowe wypłaty byłemu wspólnikowi kwoty zasądzonej przez Sąd
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą syndykom i tymczasowym nadzorcom sądowym wynagrodzeń oraz zaliczek na wydatki i na pokrycie kosztów postępowania oraz zwrotu poniesionych wydatków.
Pracodawca występujący do sądu pracy z roszczeniem wobec pracownika nie jest zwolniony z kosztów sądowych, ale może wystąpić z wnioskiem o przyznanie takiego zwolnienia. Jeżeli pracodawca występuje jako pozwany, to w przypadku przegranej musi liczyć się z poniesieniem kosztów zarówno na rzecz sądu, jak i przeciwnika procesowego (pracownika).
Czy zaliczka na podatek dochodowy wynikająca z deklaracji PIT-5 złożonej przez syndyka podlega zapłacie z masy upadłości.
czy w przypadku, gdy sąd umorzył postępowanie upadłościowe z powodu braku środków na jego kontynuowanie, wobec podmiotu, u którego Spółka posiada:1. wierzytelności powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, zgłoszone i uznane przez sąd, na co Spółka posiada stosowane dokumenty;2. wierzytelności powstałe w trakcie prowadzenia działalności przez upadłego reprezentowanego przez syndyka, za usługi remontu
Naczelny Sąd Administracyjny nie mógł ocenić, kto ma rację w sporze koncernu PKN ORLEN S.A. z fiskusem dotyczącym odmowy umorzenia kosztów egzekucji. Sąd musiał oddalić złożoną przez firmę skargę kasacyjną z uwagi na braki, jakie zawierała - wyrok NSA (sygn. akt FSK1900/04).
Czy w sytuacji, gdy wywłaszczona nieruchomość została zwrócona poprzedniemu właścicielowi - a on zwraca odszkodowanie dotychczasowemu właścicielowi Gminie, która z kolei zwraca koszty związane z jego przeprowadzeniem Skarbowi Państwa należy doliczyć podatek VAT?