Interpretacja indywidualna z dnia 26 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.88.2023.2.WH
Oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu przychodów osiąganych z obrotu Bitcoinami (BTC)
Czy dla obrotu BTC, prawidłowa jest stawka ryczałtu w wysokości 3% mająca zastosowanie dla działalności usługowej w zakresie handlu?
Czy pomimo przekroczenia w 2014 r. kwoty obrotu w wysokości 150.000 EUR, Spółka zachowa prawo do opodatkowania przychodów w formie ryczałtu do końca 2014 r. bez względu na wysokość faktycznie osiągniętego w tym roku obrotu?
Czy dla obrotu BTC, prawidłowa jest stawka ryczałtu w wysokości 3% mająca zastosowanie dla działalności usługowej w zakresie handlu?
Czy pomimo przekroczenia w 2014 r. kwoty obrotu w wysokości 150.000 EUR, Spółka zachowa prawo do opodatkowania przychodów w formie ryczałtu do końca 2014 r. bez względu na wysokość faktycznie osiągniętego w tym roku obrotu?
Oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu przychodów osiąganych z obrotu Bitcoinami (BTC)
Opodatkowanie uzyskiwanych dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej w wybranej formie, przy jednoczesnym opodatkowaniu przychodów ze spółki cywilnej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Czy Wnioskodawca prawidłowo rozumie przepisy zawarte w art. 6 ust 4 i 5 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, uważając, że limit przychodów dla każdej z prowadzonych działalności, tzn. tej prowadzonej jednoosobowo oraz tej w spółce cywilnej należy liczyć odrębnie dla każdej z nich?
Czy Wnioskodawca ma możliwość opodatkowania uzyskiwanych dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej na zasadach ogólnych (rozliczać się zeznaniem PIT-36), a przychodów ze spółki cywilnej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (rozliczać się zeznaniem PIT-28)?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z działalności prowadzonej w spółce?
Czy w związku z prowadzeniem przez Wnioskodawcę tego samego przedmiotowo rodzaju pozarolniczej działalności gospodarczej w ramach spółki cywilnej oraz w ramach indywidualnej działalności gospodarczej dopuszczalne jest opodatkowanie dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w sytuacji gdy dochody uzyskane w spółce cywilnej przez każdego ze wspólników byłyby
Czy w sytuacji, kiedy uzyskuje się dochody z dwóch źródeł, tj. z tytułu udziałów w spółce cywilnej (które opodatkowane są na zasadach ogólnych według obowiązującej skali podatkowej) oraz z działalności prowadzonej samodzielnie ustalając, czy doszło do przekroczenia kwoty przychodów w wysokości 150.000 euro powinno się brać pod uwagę sumę uzyskanych przychodów z działalności wykonywanej w ramach umowy
Działalność wykonywana osobiście - radca prawny - czy z tytułu wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia - radca prawny jest podatnikiem podatku od towarów i usług?
Czy po zmianie formy organizacyjno- prawnej prowadzenia działalności gospodarczej należy ponownie złożyć do naczelnika urzędu skarbowego oświadczenie o wyborze formy opodatkowania?
Świadczenie usług radcy prawnego na umowę zlecenia nie stanowi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, a podmiot ten nie jest podatnikiem.
Czy osiągając przychody o których mowa w art. 13 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu umów zlecenia, należy oceniać odrębnie każdą z umów zlecenia pod kątem spełniania warunków określonych w art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku VAT oraz czy w przypadku jeżeli któraś z umów zlecenia lub nowo zawarta umowa nie będzie spełniać w przyszłości warunków określonych w art. 15 ust.
Jeśli czynności wykonywane na podstawie ww. umów zlecenia nadal nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, to jak powinien w świetle ustawy o podatku od towarów i usług w obecnej sytuacji zachować się podatnik?
Jeśli czynności wykonywane na podstawie ww. umów zlecenia nadal nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, to jakie konsekwencje z tego tytułu ponosi podatnik, który dokonał rejestracji w zakresie podatku VAT, wystawiał faktury VAT, prowadził rejestr sprzedaży i zakupów, składał deklaracje VAT-7 i odprowadzał należny podatek VAT bez pomniejszania go o podatek naliczony?
Czy istnieją przeciwwskazania do opodatkowania spółki cywilnej zawartej z bratem zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 i ust. 2 w zw. z art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług oraz przepisów VI Dyrektywy Rady z dnia 17 maja 1977 r. w sprawie harmonizacji przepisów Państw Członkowskich dotyczących podatków obrotowych wspólny system podatku od wartości dodanej ujednolicona podstawa opodatkowania 77/388/EWG (w obecnym stanie prawnym przepisów Dyrektywy Rady z dnia
Czy w opisanej sytuacji powstanie obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług?
Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą i będąc jednocześnie wspólnikiem spółki cywilnej, może Pan korzystać z dwóch form opodatkowania, tj. opodatkowania działalności prowadzonej samodzielnie na zasadach ogólnych podatkiem liniowym i opodatkowania działalności prowadzonej w spółce cywilnej zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy w opisanym stanie faktycznym można uznać, że Wnioskodawca jako twórca otrzymujący wynagrodzenia za przekazanie praw autorskich do projektu, na mocy art. 15 ust. 1, ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku od towarów i usług, z tytułu wykonywania tych czynności, nie prowadzi samodzielnej działalności gospodarczej i nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług, a tym samym czy można stwierdzić, że otrzymane