Interpretacja indywidualna z dnia 3 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.313.2024.1.MN
Skutki podatkowe realizacji transakcji na obligacjach.
Skutki podatkowe realizacji transakcji na obligacjach.
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych po zmarłym ojcu z Pracowniczego Programu Emerytalnego z Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe uzyskania uprawnienia do amerykańskich rachunków IRA i TOD oraz zlecenia wypłaty środków.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wykazanych w PIT-8C opłaty stałej za usługę zarządzania portfelem instrumentów finansowych oraz prowizji od nadwyżki wartości portfela ponad benchmark (opłata od zysku) pobieranych w związku ze świadczeniem usługi maklerskiej zarządzania portfela
w zakresie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu zobowiązań regulowanych w formie kompensaty, kompensat wielostronnych, nettingu, transakcji barterowych, faktoringu lub wystawienia weksla własnego albo uregulowanie zobowiązania w sposób inny niż płatność
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podatkowego z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Rozliczenia odsetek z rachunku bankowego ISA w Wielkiej Brytanii otrzymanych po powrocie do Polski Wnioskodawca winien dokonać na druku PIT-38 Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym
Moment powstania obowiązku podatkowego względem wpłat na otwarty i zamknięty rachunek powierniczy.
w zakresie sposobu opodatkowania przychodu z tytułu inwestycji środków zgromadzonych na IKZE
Czy ustalając dochód stanowiący podstawę opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych, Wnioskodawca ma prawo uznać za koszty uzyskania przychodów koszty prowizji banku zagranicznego odnoszące się do transakcji zrealizowanych, jeżeli te zakończyły się osiągnięciem dochodu i pokazać je w rocznym zeznaniu podatkowym jako wartości zmniejszające deklarowaną podstawę opodatkowania?
Stwierdzić należy, że opłata za zarządzanie portfelem instrumentów finansowych pobierana przez firmę inwestycyjną, działającą w oparciu o art. 69 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Stwierdzić należy, że opłata za zarządzanie portfelem instrumentów finansowych pobierana przez firmę inwestycyjną, działającą w oparciu o art. 69 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1.Czy zyski uzyskiwane z inwestycji dokonywanych za pośrednictwem Rachunku w trakcie obowiązywania umowy pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką stanowić będą dochód podatkowy dla Wnioskodawcy, wyłącznie w części odpowiadającej jego udziałowi w zyskach Spółki, a dochód ten będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach właściwych dla opodatkowania dochodu akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłaty stałej za zarządzanie portfelem instrumentów finansowych oraz prowizji od nadwyżki wartości portfela ponad benchmark, pobieranych w związku ze świadczeniem usługi maklerskiej zarządzania portfelami.
Wypełnianie przez Spółkę obowiązków płatnika w związku z wypłatą na rzecz spółek komandytowo-akcyjnych dywidend i odsetek od obligacji oraz odsetek na rachunkach inwestycyjnych w domu maklerskim zarówno w stosunku do wspólników będących osobami fizycznymi jak i dla wspólników będących spółkami handlowymi.
Kwalifikowanie przychodów z dywidendy, odsetek od obligacji i z odsetek na rachunkach inwestycyjnych w domu maklerskim do odpowiedniego źródła przychodów.
Wypełnianie przez Spółkę obowiązków płatnika z tytułu wypłaty dywidendy oraz wypłaty odsetek od obligacji oraz odsetek na rachunkach inwestycyjnych w domu maklerskim.
Opodatkowanie przychodu uzyskanego w drodze ugody zawartej z x.
Skoro więc, jak wskazano powyżej, przychód podatkowy Spółka ma obowiązek rozpoznawać w momencie realizacji poszczególnych transakcji, nieprawidłowe jest też stanowisko Spółki co do momentu ujęcia w kosztach opłaty za zarządzanie w łącznej kwocie 163.052,69 PLN, na którą składały się stałe opłaty okresowe za zarządzanie, opłaty za zarządzanie uzależnione od wyników inwestycyjnych oraz inne, określone