Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2019, sygn. 0112-KDIL4.4012.221.2019.2.AR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.221.2019.2.AR
Opodatkowanie otrzymanego dofinansowania z tytułu bezpłatnej dystrybucji jabłek.
Opodatkowanie otrzymanego dofinansowania z tytułu bezpłatnej dystrybucji jabłek.
Czy kwoty refundacji wywozowych korzystają ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 36 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?
Zbliża się termin składania kwartalnych deklaracji oraz wpłat na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych. Co do zasady deklaracje za I kwartał 2012 r. należy złożyć do 25 kwietnia 2012 r. Wyjątkiem są sytuacje, gdy wpłata na fundusz nie przekracza pięciokrotnej wysokości kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. 44 zł). Podmiot zobowiązany do rozliczania wpłat na fundusze
Czy otrzymana przez Spółkę kwota pomocy restrukturyzacyjnej podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 23 oraz czy ww. pomoc jest dochodem z działalności rolniczej?
Czy otrzymana przez Spółkę kwota pomocy restrukturyzacyjnej podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 23 oraz czy ww. pomoc jest dochodem z działalności rolniczej?
Czy kwoty otrzymanych refundacji wywozowych opisane w stanie faktycznym wniosku, korzystają ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 116 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość netto sprzedawanych do podmiotów trzecich środków trwałych, pochodzących z likwidowanej cukrowni (w związku z likwidacją której wypłacono pomoc), będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów, w sytuacji gdy sprzedaż ww. środków trwałych generuje przychód podatkowy?
Czy wydatki i koszty pokryte - wydatkowane - bezpośrednio ze środków pomocowych i związane z pomocą restrukturyzacyjną nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów?
Czy Spółka będzie mogła uznać za koszty uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne dokonywane od środków trwałych, nie w pełni umorzonych, przeniesionych z likwidowanej cukrowni w G do innego zakładu (cukrowni) Spółki, w celu ich dalszego wykorzystywania w tym zakładzie w działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu, prowadzonej przez Spółkę?
Refundacje wywozowe związane z eksportem mięsa i jego przetworów poza terytorium Unii Europejskiej nie podlegają zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 36 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Są one wolne od podatku dochodowego na mocy art. 17 ust. 1 pkt 48 tej ustawy.
Dotacja o którą ubiega się Wnioskodawca jest dofinansowaniem konkretnej transakcji i stanowi uzupełnienie usługi świadczonej na rzecz krajowych producentów soków. Zatem, w myśl art. 29 ust. 1 ustawy przedmiotowa dotacja powinna być wliczana do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Dotacja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki właściwej dla danej usługi, na
Czy w świetle przepisów prawa podatkowego obowiązującego w latach 2005 2006 refundacja wywozowa, o której mowa powyżej, jest zwolniona przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych?Czy koszt sprzedanych produktów, z którymi związana jest przedmiotowa refundacja wywozowa jest kosztem uzyskania przychodów?
Czy w świetle przepisów prawa podatkowego obowiązujących od dnia 1 stycznia 2007 r. refundacja wywozowa, o której mowa powyżej, jest zwolniona przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych? Czy koszt sprzedanych produktów, z którymi związana jest przedmiotowa refundacja wywozowa jest kosztem uzyskania przychodów?
Czy wydatki ponoszone w związku z realizacją planu restrukturyzacyjnego będzie można uznać za koszty uzyskania przychodów w roku ich poniesienia, a dopiero w roku otrzymania pomocy finansowej statystycznie skorygować (pomniejszyć) bieżące koszty uzyskania przychodów (koszty uzyskania przychodów roku, w którym Spółka rzeczywiście otrzyma środki pochodzące z pomocy restrukturyzacyjnej) o kwotę kosztów
Czy otrzymane środki, zaliczane są do przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymana kwota rekompensaty jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 47c ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?
Czy otrzymane refundacje wywozowe otrzymane z Agencji Rynku Rolnego są zwolnione od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Strona zgodnie z art. 5 Rozporządzenia Rady (EWG) nr 1784/03 dokonuje interwencyjnego skupu zbóż z przejęciem w magazynach interwencyjnych na terenie kraju. Umowy dotyczące realizacji tego zadania są zawierane m. in. z rolnikami ryczałtowymi, którzy są zobowiązani na ich podstawie do dostarczenia zboża własnym środkiem transportudo wyznaczonego przez Stronę
Czy refundacje wywozowe korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy refundacja otrzymana od Agencji Rynku Rolnego w związku z dokonanym eksportem produktów rolnych jest zwolniona od podatku dochodowego? Czy otrzymanie refundacji spowoduje obowiązek korekty w kosztach w części , w jakiej dotacja pokrywa koszty działalności?
Czy dotacja z Agencji Rynku Rolnego otrzymana tytułem zakupu leków do zwalczania warrozy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy otrzymane refundacje wywozowe z Agencji Rynku Rolnego w związku z eksportem jabłek poza Unię Europejską podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?