Nowe rozwiązania dla pracodawców w Tarczy antykryzysowej 4.0
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków z tytułu spłaty zaległych składek pracowników na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w części finansowanej przez płatnika składek, jak również z tytułu opłaty prolongacyjnej ustalonej na zasadach i w wysokości przewidzianej w ustawie Ordynacja podatkowa
Tarcza antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań rządu przeciwdziałających negatywnym skutkom pandemii. Zaproponowane przez resort finansów zapisy z zakresu finansów publicznych dotyczą głównie kwestii budżetowych i obszaru działalności instytucji finansowych.
Dotyczy momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku akcyzowego wynikającego z decyzji określających zobowiązanie podatkowe za 2010 r., 2011 r. i 2012 r., oraz opłaty prolongacyjnej wynikającej z decyzji w przedmiocie rozłożenia na raty zaległości podatkowych w Akcyzie za 2010 r., 2011 r. i 2012 r. oraz w VAT za 2010 r. i 2011r.
W zakresie opodatkowania opłaty rejestracyjnej, przygotowawczej oraz opłaty prolongacyjnej za wydłużenie okresu spłaty pożyczki.
Czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu kwoty zapłaconej akcyzy jak i kwoty poniesionej opłaty prolongacyjnej w 2015 r.?
zwolnienie od podatku opłat pobieranych od pożyczkobiorców w związku z udzieleniem pożyczki
Zapytanie dotyczy określenia momentu powstania przychodu z działalności gospodarczej, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof) z tytułu kosztów umownych, opłat prolongacyjnych, kosztów prewencyjnych i kosztów windykacyjnych.
Zapytanie dotyczy określenia momentu powstania przychodu z działalności gospodarczej, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof) z tytułu kosztów umownych, opłat prolongacyjnych, kosztów prewencyjnych i kosztów windykacyjnych.
opodatkowanie podatkiem VAT opłaty prolongacyjnej pobieranej za wydłużenie okresu spłaty pożyczki
Czy opłata prolongacyjna naliczona za odroczenie płatności podatku stanowi koszt? Jeżeli tak, to w którym momencie można zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodu?
Czy wydatki na zapłatę opłaty prolongacyjnej w przypadku wydania decyzji odraczającej termin płatności lub rozkładającej płatność podatku na raty stanowią koszt uzyskania przychodu?
Spółce z o.o. rozłożono na raty zaległości podatkowe. Organ podatkowy ustalił od rozłożenia opłatę prolongacyjną. Czy można uznać ją za koszt uzyskania przychodu? Jeżeli tak, to w którym momencie?
Zmiany w Ordynacji podatkowej obowiązujące od 1 stycznia 2003 r. wprowadziły w swej zasadniczej części wiele nowych uregulowań ograniczających uprawnienia podatników, zwiększających uprawnienia organów podatkowych oraz możliwości egzekwowania i zabezpieczania należności podatkowych. Niektóre z nowych regulacji mogą być jednak korzystne dla podatników. Opracowanie to stanowi przegląd istotnych zmian