Interpretacja indywidualna z dnia 12 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.614.2023.2.AK
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania nakładów przebudowanej infrastruktury elektroenergetycznej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania nakładów przebudowanej infrastruktury elektroenergetycznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego wskazanego w fakturach otrzymanych w formie papierowej przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie faktur VAT z dnia 19.03.2012 r. wystawionych przez Sp. z o.o. tytułem podatek od nieruchomości za rok 2010 i podatek od nieruchomości za rok 2011?
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Czy w świetle przypisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dokonywane nieodpłatnie przebudowy linii energetycznych należących do Spółki, finansowane przez X ze środków budżetu państwa lub środków Unii Europejskiej nie będą stanowiły dla Spółki przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop?
Czy nakłady na przyłącze do sieci elektroenergetycznej stanowią koszty uzyskania przychodów w sytuacji, gdy to przyłącze stanowić będzie własność spółki?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z usuwaniem kolizji energetycznych podlegają dla celów podatkowych kapitalizacji jako wydatki na wytworzenie lub ulepszenie środków trwałych (koszty uzyskania przychodów stanowią odpisy amortyzacyjne) czy też są to koszty związane bezpośrednio ze świadczeniem uzyskanym przez Spółkę od Inwestora za usunięcie kolizji i można je ująć w rozliczeniu podatkowym
Czy w związku w wykonaniem przez Inwestora prac na majątku Spółki, w szczególności prac ingerujących w środki trwałe Spółki, jeżeli jedynym celem tych prac jest zlikwidowanie kolizji energetycznej poprzez przesunięcie istniejącego urządzenia energetycznego (linii) w inne miejsce w interesie Inwestora, powstanie dla Spółki przychód wynikający z poniesienia kosztów tych prac przez Inwestora?
Jaki jest katalog aktywów, do których należy przypisać środki otrzymane na pokrycie kosztów osieroconych? Czy obejmuje on także środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne inne niż rzeczowe środki trwałe brane pod uwagę przy obliczaniu wysokości kosztów osieroconych zgodnie z art. 27 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych
Czy dla ZZZ S.A. kosztem uzyskania przychodów w myśl art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest inwestycja dotycząca pokrycia kosztów przyłączy elektrycznych na rzecz Inwestora XXX, których właścicielem będzie AAA Koncern Energetyczny?