Interpretacja indywidualna z dnia 9 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.183.2023.4.OS
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny samochodu wykupionego uprzednio z leasingu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny samochodu wykupionego uprzednio z leasingu.
Otrzymaną darowiznę rzeczową należy wykazać jako przychód opodatkowany, a dopiero po sprzedaży rzeczy wykazać jako dochód zwolniony zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT z uwagi na to, że zostanie on przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia.
Otrzymana przez Stowarzyszenie darowizna stanowiąca część dochodu Spółki, której Stowarzyszenie będzie jednym udziałowcem, będzie podlegała zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji przeznaczenia jej na cele statutowe. W zw. z tym Stowarzyszenie nie będzie zobowiązane do obliczenia i wpłacenia podatku. Wydatkowanie darowizn na objęcie udziałów w spółkach kapitałowych (prowadzących działalność
Korzystanie z każdej preferencji podatkowej uzależnione jest od spełnienia wszystkich ustawowych przesłanek wymaganych do jej zastosowania. Darowizna w gotówce, a następnie jej wpłata na konto nie wypełnia tych przesłanek. Jeżeli przeznaczy Pani środki z otrzymanej darowizny od dziadka na (...) budowę domu jednorodzinnego, nabycie lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość albo na spłatę
W przedmiotowej sprawie nie został spełniony jeden z warunków zastosowania zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy, bowiem środki pieniężne przekazane tytułem darowizny zostały wpłacone na konto osoby sprzedającej spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (mieszkanie), a nie na rachunek bankowy obdarowanego (Pana rachunek bankowy). W konsekwencji, otrzymana
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatku dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości odliczenia od dochodu darowizny.
Czy darowizna ta może być uznana jako darowizna przekazana na cele kultu religijnego i odliczona od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym Spółka miała prawo, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust. 1 pkt 7 i ust. 1c) odliczyć darowiznę od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym CIT-8 za rok 2008?
Czy w stanie faktycznym przedstawionym powyżej, Spółka ma prawo odliczyć od dochodu osiągniętego w 2009 roku wartość darowanej nieruchomości (z uwzględnieniem ograniczeń procentowych wynikających z art. 18 ust. 1 pkt 7 oraz art. 18 ust. 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych)?
Czy taka darowizna podlega odliczeniu od dochodu na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Jednostka może dokonać odliczenia darowizny w postaci usługi remontowej tj. remontu pieca centralnego ogrzewania o wartości brutto 6.514,60 zł przekazanego dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr ............, od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w 2006r.?
Czy Jednostka może dokonać odliczenia darowizny w postaci miału przekazanego dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczego od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w 2005 i w 2006r.? orazCzy Spółka przekazując darowiznę musi uzyskać w ciagu dwóch lat sprawozdanie od Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, o jej przeznaczeniu na swoją działalność, jeżeli dokanane zostanie odliczenie tejże
Czy podlega odliczeniu od dochodu darowizna przekazana organizacji pozarządowej prowadzącej działalność w sferze pożytku publicznego lub organizacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego w celu pomocy ofiarom katastrofy budowlanej, która zgodnie z umową ma być przekazana przez obdarowanego na rzecz wskazanych przez darczyńcę osób fizycznych i w określonej formie (polecenie)?
Czy w związku z uchwałą Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 14 marca 2005r., małżonkowie ,,X" mają prawo w zeznaniu podatkowym PIT-36 za rok 2004, odliczyć od dochodu w całości (bez limitu) darowizny przekazane na ,,na kościelną działalność charytatywno - opiekuńczą " ?
Czy uprawnienie Spółki do obniżenia podstawy opodatkowania podatku dochodowego od osób prawnych jest uzależnione dodatkowo od posiadania przez Spółkę dokumentów lub innych dowodów potwierdzających fakt, że darowane środki zostały rzeczywiście przez obdarowanego wykorzystane na cel określony w umowie darowizny? Czy wystarczające jest posiadanie oświadczenia obdarowanego o zobowiązaniu się do wykorzystania
Bank zamierza przekazać darowizny na rzecz klubów sportowych m.in. uczniowskich, działających jako stowarzyszenia. Czy podatnik będzie mógł odliczyć te darowizny - w wysokości nie przekraczającej 10% dochodu - od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Bank zamierza przekazać darowizny na rzecz koła gospodyń wiejskich. Czy będzie mógł odliczyć te darowizny - w wysokości nie przekraczającej 10% dochodu - od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy istnieje możliwość odliczenia od dochodu składki wpłaconej przez Spółkę z.o.o. na rzecz klubu sportowego - organizacji pozarządowej?
Spółka przekazała darowiznę w formie rzeczowej na rzecz szkoły publicznej prowadzonej przez Gminę. Czy podatnik będzie mógł odliczyć tę darowiznę - w wysokości nie przekraczającej 10% dochodu - od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
1. Czy w świetle obecnie obowiązujących przepisów można odliczyć od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w 2004 r. darowizny przekazanej na konto parafii rzymsko-katolickiej w kwocie 24.000 zł.? 2. Czy koszt zakupu figury będącej przedmiotem darowizny na cele kultu religijnego po przeliczeniu Euro na polskie Złote będę mógł odliczyć z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym
Czy można odliczyć od dochodu darowizny przekazane na rzecz szkół publicznych, publicznych zakładów opieki zdrowotnej, kościołów oraz innych jednostek działających w ramach kościołów i związków wyznaniowych ?
Jak winna być udokumentowana darowizna na cele statutowe Fundacji SA ,czy na dokumencie potwierdzającym wpłatę lub w umowie winien być określony konkretny cel, na który dokonywana jest darowizna.