Interpretacja indywidualna z dnia 13 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.30.2024.2.AWY
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z Faktur otrzymanych przez Sp. z o.o. od Dnia Aportu.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z Faktur otrzymanych przez Sp. z o.o. od Dnia Aportu.
Czy w związku z Podziałem, z Dniem Podziału Wnioskodawca wstąpi na podstawie art. 93c Ordynacji podatkowej we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Spółki dzielonej pozostające w związku z przydzielonymi Wnioskodawcy w Planie Podziału składnikami majątku? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Czy po zakończeniu sukcesji stratę z działalności gospodarczej ojca z roku 2021 Wnioskodawczyni będzie mogła rozliczać przy kontynuacji działalności w formie jej jednoosobowej działalności gospodarczej lub w formie spółki cywilnej z drugim spadkobiercą lub w formie spółki z o.o.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym po Podziale będzie On następcą prawnym i podatkowym Spółki Dzielonej w odniesieniu do Interpretacji otrzymanych przed Podziałem oraz będzie korzystał - na zasadach określonych w art. 14k-14m Ordynacji Podatkowej w takim zakresie, w jakim przysługiwałaby ona Spółce Dzielonej - z pełnej ochrony prawnej wynikającej z otrzymanych Interpretacji
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym po Połączeniu Spółka przejmująca wstąpi we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Spółek przejmowanych, w tym również będzie ona uprawniona do korzystania z ochrony prawnej wynikającej z wszystkich indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego wydanych na rzecz Spółek przejmowanych przed Połączeniem
Możliwość zachowania przez Strony prawa do zwolnienia od akcyzy olejów i preparatów smarowych, nabytych przez Nabywcę od Wnioskodawcy, w celu zużycia do produkcji energii elektrycznej
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, w sytuacji gdy prawo do odliczenia powstanie przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie zobowiązany do wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zmniejszających
Niezależnie od tego czy dłużnik, który przekształcił swoją jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę kapitałową będzie wyrejestrowany z rejestru podatników VAT lub pozostanie podatnikiem VAT, np. ze względu na świadczenie usług odpłatnego udostępniania rzeczy i praw, będziecie Państwo mogli dokonać korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług
Rozliczenia podatku VAT w związku ze zbycie ZCP
Przekształcenie działalności osoby fizycznej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Rozliczanie podatku należnego, wystawianie faktur, faktur korygujących oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku transakcji pomiędzy spółką przejmowaną a przejmującą.
Rozliczanie podatku VAT należnego i wystawianie faktur VAT oraz faktur korygujących w przypadku transakcji pomiędzy spółką przejmowaną a przejmującą.
Powstanie obowiązku podatkowego, obowiązku wystawienia faktur korygujących oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku transakcji pomiędzy spółką przejmowaną a przejmującą.
Powstanie obowiązku podatkowego, obowiązku wystawienia faktur korygujących oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku transakcji pomiędzy spółką przejmowaną a przejmującą
Prawo do dokonywania zwrotu podatku podróżnym na takich samych zasadach jak osoba fizyczna wnosząca aport oraz w zakresie prawa do dokonywania zwrotu podatku podróżnym z okresu działalności przedsiębiorstwa osoby fizycznej wniesionej aportem do Wnioskodawcy.
Jeśli w związku z nabywanymi towarami lub usługami, związanymi z nabytym przedsiębiorstwem zostaną spełnione przesłanki warunkujące prawo do odliczenia, zgodnie z art. 86 ustawy, to Wnioskodawca, a nie Spółka zbywająca, ma/będzie miał prawo do skorzystania z odliczenia podatku naliczonego dotyczących nabycia towarów lub usług świadczonych na rzecz Spółki zbywającej, zarówno z faktury końcowej wystawionej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez dostawców Spółki Przejmowanej po dniu połączenia, zawierających dane Spółki Przejmowanej jako nabywcy.
Czy Spółka powstała w wyniku przekształcenia Towarzystwa będzie mogła obniżać dochód o straty poniesione przez Towarzystwo do momentu przekształcenia w spółkę akcyjną?
Sukcesja praw w podatku akcyzowym
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.