Wyrok NSA z 14 listopada 1995 r., sygn. SA/Gd 2749/94
Koszty uzyskania przychodów biegłego sądowego możliwość i warunki rozpoznania kosztów na podstawie art. 22 ust. 10 updof.
Czy kwoty kosztów zwracanych przez sąd za: koszty podróży, diety, kwoty ryczałtu za nocleg, zwrot za zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz z tytułu utraconych dochodów muszą zostać obciążone VAT, który należy odprowadzić do urzędu? W przypadku gdy zwrot kosztów podlega opodatkowaniu, czy jako podstawę opodatkowania VAT należy przyjąć kwotę netto wyliczoną od kwoty netto określonej na postanowieniu
Opodatkowanie kosztów dojazdu przez biegłego.
Obowiązek zapłaty podatku dochodowego do osób fizycznych z powodu podwyższenia wartości sprzedanej nieruchomości przez organ podatkowy.
Sposób opodatkowania wynagrodzenia biegłego sądowego?
podstawa opodatkowania dla Wnioskodawcy, będącego biegłym sądowym, z tytułu świadczenia usługi polegającej na wydaniu opinii
Czy należy do kosztów dojazdów samochodem osobowym doliczać podatek VAT?
Zakres sposobu opodatkowania wynagrodzenia biegłego sądowego.
Czy w trybie obowiązujących przepisów finansowych (ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług), jak również postanowienia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12 czerwca 2008 r. sygn. akt S 3/08 w zw. ze sprawą sygn. akt K 50/05, zasadne jest powstanie należności opodatkowanej VAT (22%) od przedstawionych w zestawieniu kosztów w celu sporządzenia opinii, w tym za udokumentowane użytkowanie
Czy prawidłowo Szpital kwalifikuje koszty tj. zadośćuczynienia, odszkodowania, renty, zastępstwa procesowego i odsetek od zadośćuczynienia i odszkodowania oraz biegłego sądowego do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług świadczonych przez rzeczoznawców biegłych. Czy do stawki ryczałtowej wynoszącej 0,8358 zł za 1 km przebiegu, stosowanej przez Wnioskodawcę będącego płatnikiem podatku VAT za dojazdy rzeczoznawców należy doliczać zawsze podatek VAT w wysokości 22%?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wydatki poniesione na dodatkową obsługę prawną, wynagrodzenie dla osoby zatrudnionej do uczestnictwa w procesie, koszty przejazdów oraz uzyskanie opinii biegłych sądowych będą kosztami uzyskania przychodów? Czy w przypadku, gdy wydatki te nie będą kosztami uzyskania przychodów, wydatkowana kwota będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Dotyczy sposobu ustalania kosztów uzyskania przychodów przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy, w sytuacji gdy biegły sądowy ujmuje na wystwionej fakturze poniesione koszty wydania opinii (koszty zużytych materiałów oraz inne wydatki niezbędne do wydania opinii).
Czy czynności biegłego sądowego, wykonywane na zlecenie sądu, prokuratury i policji, należy uznać za działalność gospodarczą?
Czy wydanie opinii przez biegłego na zlecenie sądu podlega opodatkowaniu VAT?
Czy w przypadku zakończenia przed pierwotnie określonym okresem umowy leasingu, zawartej zgodnie z art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (leasing operacyjny) i przeniesienia na korzystającego własności przedmiotu leasingu:po upływie 40 % normatywnego okresu amortyzacji,przed upływem 40% normatywnego okresu amortyzacjiprzychodem finansującego ze sprzedaży przedmiotu leasingu w
Czy do wynagrodzenia biegłego sądowego za udział w rozprawach należy zaliczyć koszty uczestnictwa i dojazdu?
Czy do wynagrodzenia z tytułu czynności biegłego wlicza sie kwoty uzyskane za udział w rozprawach (koszty uczestnictwa i dojazdu) ?
Jakie powinny być koszty uzyskania przychodu z tytułu wykonywania pracy biegłego sądowego na potrzeby Sądu Rejonowego, Okręgowego i Apelacyjnego?
Czy płatnik wynagrodzenia za opinie biegłych ma możliwość odstąpić od potrącenia zaliczki na podatek dochodowy na wniosek biegłego?
Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przy umowach kupna-sprzedaży?