Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.679.2024.2.SR
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - świadczenie pieniężne wypłacone na podstawie ugody sądowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - świadczenie pieniężne wypłacone na podstawie ugody sądowej.
Opodatkowanie przychodów z tyt. świadczeń medycznych wykonywanych na rzecz byłego pracodawcy - zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Ustalenie czy kwota wypłaconego odszkodowania z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu jest zwolniona z podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe wypłaty byłej pracownicy za pośrednictwem komornika sądowego świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej oraz wypłacenia jej tego świadczenia ponownie przez pracodawcę omyłkowo.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość skorzystania przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 oraz art. 21 ust. 1 pkt 3b.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty odszkodowania.
Usługi na rzecz byłego pracodawcy - opodatkowanie ryczałtem.
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej 19% podatkiem liniowym.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą byłemu pracownikowi odszkodowania na podstawie ugody sądowej.
Opodatkowanie przychodów w formie zryczałtowanego podatku od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania.
Skutki podatkowe zapłaty przez pracodawcę za pracowników składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej ryczałtem, (były pracodawca)
W zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej.
Skoro Wnioskodawca w 2016 r. nie wykonuje czynności na rzecz byłego pracodawcy w ramach stosunku pracy, to w przedstawionym stanie faktycznym nie zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 9a ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem fakt zawarcia umowy o świadczenie usług doradczych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej z byłym pracodawcą, pozwala na opodatkowanie przychodów
Czy przychody wypłacone przez płatnika z tytułu ugody opisanej w punkcie 68 wniosku ORD-IN podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, do którego pobrania i przekazania na rachunek Urzędu Skarbowego zobowiązany jest Wnioskodawca jako płatnik?
Czy przychody wypłacone przez płatnika z tytułu ugody opisanej w punkcie 68 wniosku ORD-IN podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, do którego pobrania i przekazania na rachunek Urzędu Skarbowego zobowiązany jest Wnioskodawca jako płatnik?
Opodatkowanie podatkiem liniowym.
Czy dokonując transakcji kupna - sprzedaży (mających na celu przeniesienie praw do rozporządzania rzeczami ruchomymi, jakimi są towary handlowe, w tym części samochodowe) Wnioskodawca utraci w roku podatkowym prawo do opodatkowania w sposób określony w art. 30c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prowadzona działalność gospodarcza może być w dalszym ciągu opodatkowana na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych t.j. podatku liniowego według stawki 19%?
1. Czy w związku z zaistniałym stanem faktycznym (pełnienie dyżurów medycznych) Wnioskodawca może rozliczać się w bieżącym roku podatkowym (2010) według stałej stawki podatkowej 19% (podatek liniowy)? 2. Czy w przypadku błędnej interpretacji prawa podatkowego i braku możliwości rozliczania się według stawki 19% w bieżącym roku (2010) - przejście na zasady ogólne należy poinformować o tym fakcie organ
Czy w 2011 r. Wnioskodawca będzie mógł się rozliczać według stawki 19%, czyli podatku liniowego?
Czy w 2009 r. dochody Wnioskodawcy z działalności gospodarczej mogą być opodatkowane liniowym podatkiem dochodowym od osób fizycznych?