Ustawa o badaniach klinicznych uchwalona
Zwolnienie od podatku VAT usług polegających na przeprowadzaniu badań klinicznych
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną.
zwolnienie z opodatkowania usług badań klinicznych, nieuwzględnianie wynagrodzenia za ww. usługi oraz kwot przekazywanych przez Sponsora tytułem zwrotu kosztów ponoszonych przez badanych w obrocie, o którym mowa w art. 29 ust. 1, w kwocie sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1, oraz w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Brak zwolnieniania od podatku VAT usług polegających na przeprowadzaniu badań klinicznych
opodatkowania usług badań klinicznych na rzecz polskiego i zagranicznego podmiotu
Zakres skutków podatkowych związanych z dokonywaniem przez Spółkę za pośrednictwem badacza zwrotu kosztów podróży pacjentom uczestniczącym w badaniach klinicznych i związanych z tym obowiązków płatnika .
opodatkowanie stawką podatku w wysokości 23% czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną
Czy badanie kliniczne opodatkowane jest stawką podstawową 23% VAT?
Czy realizacja usług świadczonych przez Wnioskodawcę od dnia 1 stycznia 2011 r. nadal może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy?
przeprowadzane przez Wnioskodawcę badanie kliniczne korzystać będzie ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku od towarów i usług;- zwrot kosztów (podróży na dojazd do ośrodka na wizyty dodatkowo wymagane w związku z badaniem i powrót do domu oraz kosztów ewentualnego zakwaterowania koniecznego w związku z udziałem w badaniu) na rzecz Wnioskodawcy
brak opodatkowania czynności wykonywanych przez komisję bioetyczną
opodatkowanie usług badań klinicznych nowych produktów leczniczych świadczonych na rzecz podmiotów krajowych
Usługi badań klinicznych (świadczone na rzecz Wnioskodawcy) nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, gdyż ich podstawowym celem jest potwierdzenie skutków działania badanych produktów leczniczych i ocena ich bezpieczeństwa. Miejscem świadczenia nie będzie terytorium Polski. na podstawie art. 86 ust. 8 ustawy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy usługi medyczne (usługi polegające na badaniach klinicznych produktów leczniczych), mogą być objęte stawką zwolnioną na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18-19 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 536 ze zm.)?
Czy w związku z faktem, że od 2011 roku został uchylony załącznik nr 4 do ustawy i że zwolnienie usług związanych z opieką medyczną zostało przeniesione do art. 43 ust. 1 pkt 18 i 19 ustawy, ulega zmianie stawka VAT dotycząca usług w zakresie opieki zdrowotnej w tej części jaką jest jej wykonywanie na rzecz podmiotów prowadzących badania kliniczne nowych leków?
opodatkowanie usług głównych (wiodących) w ramach badań klinicznych oraz opodatkowanie czynności towarzyszących wykonaniu usługi głównej;
Czy w związku z faktem dotyczącym zmiany w sposobie definiowania usług zwolnionych od podatku od towarów i usług, począwszy od dnia 1 stycznia 2011 r. zmianie ulegnie stawka podatku od towarów i usług dla lekarzy prowadzących badania kliniczne?
Brak opodatkowania czynności wykonywanych przez komisję bioetyczną.
Zwolnienie, o którym mowa w art. 43 ustawy o VAT nie ma zastosowania do usług świadczonych przez Wnioskodawcę, polegających na przeprowadzaniu badań klinicznych, których celem jest badanie skuteczności i bezpieczeństwa leków, a które nie mają celu terapeutycznego.
Czy w związku z faktem dotyczącym zmiany w sposobie definiowania usług zwolnionych od podatku od towarów i usług począwszy od 1 stycznia 2011 roku zmianie ulegnie stawka podatku od towarów i usług dla lekarzy prowadzących badania kliniczne?
Czynności w zakresie badań klinicznych.
Wystawianie faktur w ostatnim dniu kwartału, będącego według umowy okresem rozliczeniowym.