Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.393.2021.1.PW
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą dodatków i nagród spisowych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą dodatków i nagród spisowych.
Czy wynagrodzenie (zarobek) właściciela niepublicznego przedszkola za pełnienie funkcji dyrektora i nauczyciela przedszkola zgodnie ze statutem placówki sfinansowane z dotacji podmiotowej z Urzędu Miasta jest zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nagród dla wyróżniających się sportowców
Wskazanie odpowiedniego podatnika podatku VAT, prawo do składania korekt deklaracji VAT-7, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości polegające na błędnym wskazaniu nabywcy i numeru NIP oraz prawo do przyjmowania i wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd Miasta i not korygujących do faktur wystawionych przez
Czy dodatki i nagrody spisowe są przychodami ze stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zwolnienie od opodatkowania czynności wniesienia w drodze aportu do spółki prawa handlowego sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.
1) Kto powinien być czynnym podatnikiem podatku VAT w zawieranych przez Gminę umowach cywilnoprawnych o pozyskanie dofinansowania unijnego Gmina, czy może być nim w imieniu Gminy - Urząd Miasta i Gminy? 2) Na kogo powinny być wystawiane wszystkie faktury na Urząd czy Gminę? 3) Czy Gmina powinna mieć odrębny NIP dla rozliczeń podatku od towarów i usług, a Urząd Gminy jako płatnik, odrębny dla rozliczeń
Kto faktycznie powinien być zarejestrowanym i rozliczającym się podatnikiem podatku od towarów usług: Gmina czy Urząd Miejski, a w przypadku zarejestrowania Gminy czy należałoby wyrejestrować Urząd Miejski i używać jednego NIP, tj. NIP Gminy dla czynności stanowiących realizację zadań gminy oraz innych czynności dotyczących funkcjonowania Urzędu?
opodatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa
Kto powinien być zarejestrowany jako podatnik VAT w przypadku wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu VAT przez Gminę - Urząd jako jednostka organizacyjna Gminy czy też Gmina jako osoba prawna? Czy status podatnika podatku VAT ma Gmina jako samorządowa osoba prawna, czy Urząd Gminy jako jednostka obsługująca gminę? Czy posiadanie dwóch nr NIP w tym nr NIP Gminy służący do celów VAT, a nr
Gmina nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z przebudową budynku na potrzeby centrum kształcenia praktycznego i doskonalenia zawodowego.
W jaki sposób Wnioskodawca ma potraktować wynagrodzenie za swoją pracę?
W związku z zawarciem umowy dzierżawy torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą Urzędowi Miejskiemu, jako nieuprawnionemu do otrzymywania faktur VAT nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w stosunku do wynagrodzenia wypłacanego inkasentowi, będącemu osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą Urząd powinien pobierać zaliczkę na podatek dochodowy i postępować zgodnie ze wskazaniami art. 41 i 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy podatnikiem podatku VAT, w stosunku do całej działalności (Miasta i Urzędu Miejskiego) jest wyłącznie Miasto, jako jednostka samorządu terytorialnego, czy Urząd Miejski oraz czy dla celów kiedy Urząd Miejski jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek ZUS i z tych tytułów dokonuje stosownych rozliczeń powinien posługiwać się własnym numerem NIP nadanym Urzędowi Miejskiemu
Podatnikiem podatku od towarów i usług w stosunku do całej działalności jest wyłącznie Gmina.
1. Czy od sprzedaży działki, w części otrzymanej w drodze spadku po zmarłym należy zapłacić podatek? 2. Jeżeli tak, to w jakiej wysokości i na jakim druku należy zgłosić do Urzędu Skarbowego?
Czy czynności pobierania opłaty uzdrowiskowej i przekazywania jej na rachunek bankowy Urzędu Miasta są usługami finansowymi, które wyłączają z możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Jeśli nie, to jakie to są usługi i jaka jest stawka zryczałtowanego podatku dla tych usług?
Jaki numer NIP powinien być stosowany przy składaniu deklaracji VAT-7 i na kogo winna być wystawiona faktura VAT?
Czy przekazanie rowerów (wartość jednostkowa towaru 550-650 zł) jest darowizną, która podlega opodatkowaniu, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo stosując jednakowe oznaczenie NIP dla Urzędu Miejskiego jako jednostki organizacyjnej Gminy?
Mając dwa numery identyfikacji podatkowej NIP Gminy i NIP Urzędu, który NIP stosować przy wykonywaniu czynności opodatkowanych, jeżeli Gmina swoje zadania wykonuje za pośrednictwem urzędu?
Czy Gmina N. i Urząd w N. mogą składać jedną (wspólną) deklarację w zakresie podatku od towarów i usług, posługując się NIP przyznanym Urzędowi?
Czy Urząd Gminy winien pobrać 10% zryczałtowany podatek dochodowy od wartości nagrody, wystawić deklaracje PIT-8AR dla osoby, która wygrała nagrodę i wpłacić na konto urzędu skarbowego należny podatek, czy może potraktować nagrodę jako przychód związany z działalnością gospodarczą, zgodnie z art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy kwaterodawca na należną sobie prowizję może wystawić