Interpretacja ogólna z dnia 15 listopada 2024 r., Minister Finansów, sygn. DD9.8202.1.2024
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Opodatkowanie gazu przemieszczanego tranzytem przez kraj trzeci.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego sprzedaży z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów posiadających swoją siedzibę za granicą oraz skutki podatkowe wynajmu mieszkań.
Uznanie, czy wykonanie usługi stanowi świadczenie związane z nieruchomością położoną na terytorium RP i czy jest objęte obowiązkiem podatkowym na terytorium kraju
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
obowiązek rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, określenia podstawy opodatkowania, ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego i kursu waluty
podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia wycinarki laserowej
opodatkowanie akcyzą czynności nabycia i sprzedaży samochodów osobowych poza terytorium kraju na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego
Uznanie polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej za terytorium kraju oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług, dla których miejscem świadczenia i miejscem dostawy jest polska wyłączna strefa ekonomiczna.
Prawo do stosowania stawki podatku w wysokości 5% do sprzedaży napojów aloesowych na terytorium kraju
Określenie miejsca świadczenia usługi, tj. wykonania analizy możliwości implementacji nowych technologii w celu zwiększenia efektywności eksploatacji złoża ropy naftowej (zwiększenia wydobycia ropy naftowej)
Miejsce opodatkowania usług świadczonych na terytorium Polski na rzecz kontrahenta zagranicznego
Czy opłacany przez Spółkę czynsz najmu samochodu osobowego, wykorzystywanego przez pracownika Spółki do działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę na terytorium Turcji, będzie dla Spółki stanowił koszt uzyskania przychodu w całości na zasadzie określonej w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bez obowiązku sporządzania ewidencji przebiegu pojazdu?
Mmiejsce świadczenia usług remontu domu jednorodzinnego położonego w Niemczech.
Czy koszty wynajmu samochodów osobowych (czynsz najmu) oraz pozostałe koszty dotyczące tych samochodów (np. paliwo, autostrady, parkingi) mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w całości bez względu na limit, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Miejsce opodatkowania usług świadczonych na terytorium Francji
określenie miejsca opodatkowania robót budowlanych wykonywanych na terenie Niemiec i Czech oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony dotyczący zakupu towarów związanych z wykonywaniem tych usług
Czy Spółka jest zobowiązana wykazać tę transakcję w deklaracji VAT, czy może powinna opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), jeśli tak to gdzie?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek uiszczenia podatku od spadków i darowizn oraz podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów uzyskanych ze sprzedaży w 2010 r. odziedziczonych po rodzicach nieruchomości znajdujących się w Iraku?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek uiszczenia podatku od spadków i darowizn oraz podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów uzyskanych ze sprzedaży w 2010 r. odziedziczonych po rodzicach nieruchomości znajdujących się w Iraku?
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia od podatku należnego w Polsce kwoty podatku w wysokości 10% kwoty dywidend, który stanowiłby podatek do zapłacenia na Cyprze, gdyby nie zwolnienie tego rodzaju dochodów od podatku zgodnie z wewnętrznym prawem cypryjskim.
W związku z powyższym Spółka wnosi o potwierdzenie swojego stanowiska, iż w stosunku do nabycia od podwykonawców (będących podmiotami zarejestrowanymi jako podatnicy od wartości dodanej na terytorium Unii Europejskiej) towarów wytwarzanych na zlecenie Spółki, które to towary są dalej odsprzedawane przez Spółkę jako produkty lecznicze, bez konieczności poddawania tych towarów dalszym procesom produkcyjnym
Czy nabycie przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa (biznesu) położonego na terytorium Wielkiej Brytanii, w sytuacji, gdy transakcja została przeprowadzona na terytorium Wielkiej Brytanii podlegać będzie podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Podatnik zwraca się zapytaniem, czy powyższe nabycie towarów niewspólnotowych stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? W ocenie Podatnika dokonanie odprawy celnej towaru w jakimkolwiek kraju członkowskim, należy traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.