Interpretacja indywidualna z dnia 11 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.490.2023.1.KP
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wycofanej z ewidencji środków trwałych spółki cywilnej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wycofanej z ewidencji środków trwałych spółki cywilnej.
1. Czy otrzymanie zwrotu podatku od nieruchomości stanowi przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy otrzymanie zwrotu podatku od nieruchomości skutkować będzie powstaniem przychodu po stronie spółki podlegającego opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania pn. () oraz prawa do dokonania korekty jednorazowej na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy.
Wyłączenie z opodatkowania przekazania w formie nieodpłatnego użyczenia mienia w postaci infrastruktury informatycznej na rzecz stowarzyszenia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z używaniem urządzeń Wnioskodawcy oraz pozostałych wydatków, ponoszonych przez przedstawicieli w imieniu Wnioskodawcy
W omawianym przypadku należy uznać, że Wnioskodawca dokona odpłatnego świadczenia usługi w postaci oddania nieruchomości do korzystania jednostce, co podlega opodatkowaniu na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy jako świadczenie odpłatne. Tym samym przepisy art. 8 ust. 2 ustawy nie znajdą tu zastosowania. Dochody otrzymywane przez Wnioskodawcę mające być wykorzystywane na cele statutowe stanowią odpłatność
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości opłat licencyjnych w razie rozwiązania umowy licencyjnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania jako koszty uzyskania przychodów kosztów opłat licencyjnych ponoszonych po dniu przekazania licencji do używania.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania jako koszty uzyskania przychodów kosztów opłat licencyjnych ponoszonych do dnia zastosowania licencji w procesie produkcyjnym.
1. Czy nabyte prawo użytkowania udziału na nieruchomości zabudowanej jest wartością niematerialną i prawną w rozumieniu przepisów podatkowych? 2. Czy przyjęte zasady amortyzacji podatkowej są stosowane prawidłowo?
Nieodpłatne oddanie spółce/fundacji do korzystania z nieruchomości nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT wskazanej w art. 8 ust. 2 ustawy o VAT.
Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (urządzeń), które zgodnie z ustaleniami przekaże kontrahentowi na czas produkcji określonych komponentów na rzecz Spółki?
Czy zrealizowane przed oddaniem do użytkowania budynku podatkowe różnice kursowe od pożyczek powinny obciążać bieżące koszty podatkowe w całości, czy też częściowo zwiększyć podatkową wartość środka trwałego a częściowo obciążać bieżące koszty podatkowe w zależności od tego czy pożyczki przeznaczane były na cele związane z inwestycją w budynek czy na bieżące wydatki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr
Według jakiego klucza podzielić powstałe różnice kursowe na bieżące koszty podatkowe i koszty zwiększające wartość początkową budynku? Czy pożyczkę przeznaczoną na spłatę kredytu inwestycyjnego (wydatki na refinansowanie inwestycji) należy traktować jako pożyczkę związaną z inwestycją? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3, zdarzenie przyszłe)
Czy zrealizowane przed oddaniem do użytkowania budynku podatkowe różnice kursowe od pożyczek powinny obciążać bieżące koszty podatkowe w całości, czy też częściowo zwiększyć podatkową wartość środka trwałego a częściowo obciążać bieżące koszty podatkowe w zależności od tego czy pożyczki przeznaczane były na cele związane z inwestycją w budynek czy na bieżące wydatki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr
Według jakiego klucza podzielić powstałe różnice kursowe na bieżące koszty podatkowe i koszty zwiększające wartość początkową budynku? Czy pożyczkę przeznaczoną na spłatę kredytu inwestycyjnego (wydatki na refinansowanie inwestycji) należy traktować jako pożyczkę związaną z inwestycją? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3, stan faktyczny)
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości nabytej w spadku w przypadku przeznaczenia przychodu ze sprzedaży na spłatę kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego na remont budynku mieszkalnego przed i po przekazaniu jego własności w drodze darowizny córce oraz remont bezpłatnie użytkowanego budynku mieszkalnego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji prawnopodatkowej poniesionych przez Spółkę nakładów i stawki amortyzacji podatkowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem umowy transakcji forward w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym oraz określenia momentu wprowadzenia środka trwałego do ewidencji środków trwałych i rozpoczęcia amortyzacji, a także zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spłaconych w roku 2010 odsetek od kredytu inwestycyjnego zaciągniętego na budowę
Czy Spółka ma prawo skorzystać z ulgi podatkowej, w postaci odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków poniesionych na nabycie Systemu (obejmujących koszty licencji oraz wdrożenia), na podstawie art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych biorąc pod uwagę fakt, że System spełnia wymogi nowej technologii w rozumieniu art. 18b ww. ustawy, co potwierdza otrzymana przez Spółkę opinia niezależnej
1. Czy zastosowane kursy walut są właściwe? 2. Czy powstałe ujemne różnice kursowe stanowią część wartości nabycia nieruchomości stanowiącej podstawę do podatkowych odpisów amortyzacyjnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej w postaci licencji na oprogramowanie kosztów z tytułu audytu przy realizacji jego wdrożenia oraz usług doradczych.
Podatek dochodowyod osób prawnych w zakresie ujęcia w wartosi początkowej wartości niematerialnej i prawnej w postaci licencji na oprogramowanie kosztów z tytułu audytu przy realizacji jego wdrożenia oraz usług doradczych.
Czy amortyzacja maszyn, które Spółka oddaje do bezpłatnego używania klientom stanowi koszt podatkowy Spółki w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?