Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.782.2023.1.MKA
Możliwości skorzystania z ulgi mieszkaniowej
Możliwości skorzystania z ulgi mieszkaniowej
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Czy Wnioskodawczyni powinna odprowadzać podatek ryczałtowy od całej kwoty, jaką otrzymuje od Wynajmującego, czy tylko od czynszu najmu?
1. Czy w związku z planowanym wynajęciem mieszkania 56,7-metrowego podatek ryczałtowy od najmu tego mieszkania (w wysokości 8,5%) Wnioskodawca powinien płacić tylko od kwoty czynszu przekazywanego miesięcznie od Najemcy na Jego konto bankowe czy też od sumy kwot przekazywanych przez Najemcę, tj. sumy czynszu i kwot na opłaty administracyjne i za media? 2. W przypadku gdy podstawą obliczenia podatku
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu nieruchomości (zaistniały stan faktyczny) oraz w zakresie możliwości zakwalifikowania przychodów z najmu nieruchomości do źródła przychodów z tzw. najmu prywatnego i opodatkowania ich ryczałtem oraz sposobu ustalenia przychodu z najmu nieruchomości (zdarzenie przyszłe
Czy przychodem Wynajmującego w 2017 r. podlegającym opodatkowaniu ryczałtem będzie sam czynsz najmu, czy całość opłat ponoszonych przez Najemcę.
Czy przychodem Wynajmującego w 2016 r. podlegającym opodatkowaniu ryczałtem jest sam czynsz najmu, czy całość opłat ponoszonych przez Najemcę.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa podatkowego, uznać należy, że jedynie określona w umowie wysokość czynszu (odstępnego) stanowi przysporzenie majątkowe Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym generuje przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Natomiast należności z tytułu opłat licznikowych (należnych usługodawcom) oraz opłat za czynsz
Czy opłaty administracyjne za wycinkę drzew i za przesadzenie drzew są kosztem bezpośrednio związanym z przyszłymi przychodami ze sprzedaży nieruchomości, a zatem koszt ten będzie potrącamy w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostaną przychody ze sprzedaży nieruchomości?
Kwota zwrotu poniesionych przez Spółkę w imieniu i na rzecz klientów opłat i kosztów nie stanowi dla Spółki elementu kwoty należnej z tytułu sprzedaży.
Czy faktury VAT potwierdzające zakup materiałów budowlanych, wyposażenia łazienki, zakup farb i klejów, które były niezbędne do remontu nieruchomości, mogą być podstawą do pomniejszenia przychodu uzyskanego ze sprzedaży? Jakie dokumenty potwierdzają dokonanie opłat administracyjnych, które pomniejszają przychód ze sprzedaży? Czy odsetki zapłacone przez okres posiadania nieruchomości pomniejszają przychód
1) Czy poniesione przez Spółkę wydatki, związane z nabyciem udziałów/akcji w innym podmiocie gospodarczym, w części, w której są niezbędne i w sposób bezpośredni łączą się z nabyciem (takie jak np. opłata notarialna czy opłaty administracyjne związane z obrotem giełdowym) stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia? 3) Czy podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony
Czy przychodem do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym będzie tylko otrzymana kwota czynszu (odstępnego) czy również otrzymywany od najemcy zwrot należności tytułem opłat za usługi administracyjne oraz opłaty za media?
Dotyczy wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dodatkowanych opłat rocznych obciążających użytkownika wieczystego w związku z niedotrzymaniem terminów zagospodarowania nieruchomości gruntowych ustalonych umowami o użytkowanie wieczyste.
Wątpliwości podatnika dotyczą kwestii, czy charakter świadczonych usług ship management (zarządzanie statkiem) upoważnia Spółkę do zastosowania do tych usług stawki 0 % zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U Nr 54 poz. 535 ze zmianami)?
Czy opłata pobierana za najem, dzierżawę w pasie drogowym zgodnie z ustawą z dnia 21.03.1985r. o drogach publicznych jest opodatkowane 22% stawką podatku VAT?
Czy uzyskując przychody z najmu należy zarejestrować działalność gospodarczą?Czy pomimo posiadania małżeńskiej wspólności majątkowej dochód z najmu lokalu może przypadać wyłącznie jednemu z małżonków? Czy podstawę opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z tytułu najmu stanowi "czysta kwota czynszu", czy też dodatkowo kwota, obejmująca otrzymane przez wynajmującego należności za gaz,
Co stanowić będzie podstawę opodatkowania podatkiem zryczałtowanym w przypadku osiągania przychodów z tytułu najmu nieruchomości? PB2/MK/RB-033-050-132/04, interpretacja Ministra Finansów
Czy po stronie wynajmującego opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu najmu ww. lokalu podlega sama wartość czynszu określona w umowie, czy też dodatkowo opłaty eksploatacyjne i administracyjne związane z wynajmowanym lokalem i wynikające z umowy najmu?
1. Czy należności czynszowe z tytułu dzierżawy obwodu łowieckiego podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy opłaty o charakterze cywilnoprawnym podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?