Podatek naliczony przy zakupie samochodu
prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu ciężarowego oraz paliwa do jego napędu.
W pierwszych miesiącach 2014 r. będzie ponownie istniała możliwość pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką na zasadach określonych w art. 86a i art. 88a ustawy o VAT. Mimo początkowych planów wprowadzenia z dniem 1 stycznia 2014 r. ograniczenia prawa do odliczenia VAT od samochodów, nie udało się do tego doprowadzić. Polska nie zdążyła uzyskać rozstrzygnięcia procedury wydania przez KE kolejnej
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
W przypadku samochodu ciężarowego o dopuszczalnej ładowności 1200 kg, posiadającego świadectwo homologacji i zaświadczenie z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, z których wynika, że jest to pojazd ciężarowy, Wnioskodawcy przysługuje pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego na fakturze zakupu przedmiotowego pojazdu.
1. Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo odliczając 60% VAT w wysokości limitu 6.000 zł? 2. Czy Zainteresowany popełnił błąd, bo przysługuje mu prawo do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego VAT od zakupionego samochodu?
Czy od zakupu samochodu używanego w działalności gospodarczej można odliczyć w całości podatek naliczony?
1. Czy Spółce w okresie od nabycia samochodu wskazanego w opisie stanu faktycznego przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabytym paliwem wykorzystywanym przez Spółkę do jego napędu? 2. Czy Spółce przysługiwało prawo do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego związanego z nabyciem samochodu wskazanego w opisie staniu faktycznego?
Czy suma kwot podatku w całym okresie użytkowania samochodów i pojazdów, dotycząca jednego samochodu lub pojazdu, nie może przekroczyć 60% kwoty podatku naliczonego czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy, udokumentowanej fakturą oraz nie może przekroczyć 6.000 zł?
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia podatku VAT naliczonego zawartego w fakturze VAT dokumentującej jego nabycie w pełnej wysokości. Spółce przysługuje również prawo do odliczania podatku naliczonego zawartego w fakturach VAT dokumentujących nabycie paliwa wykorzystywanego do napędu przedmiotowego pojazdu.
pojazd będący przedmiotem wniosku jest samochodem osobowym Zainteresowany nie posiada pełnego prawa do odliczenia podatku VAT związanego z jego zakupem. Ponadto nie ma On prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa do ww. samochodu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie samochodu ciężarowego bez homologacji.
Czy Podatnik dokonując odliczeń podatku VAT zarówno od nabytego samochodu, jak i od zakupowanego paliwa w sposób opisany we wniosku postąpił słusznie?
Czy samochód, który ma dowód rejestracyjny jako samochód ciężarowy, a dodatkowe badanie stwierdza, że samochód ciężarowy nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym jest dla podatku VAT samochodem osobowym i Wnioskodawca może odliczyć VAT tylko 60% nie więcej niż 6.000 zł?
Czy Wnioskodawczyni jest uprawniona do odliczenia całego podatku naliczonego z tytułu nabycia przedmiotowego samochodu?
Czy samochód, którego ładowność całkowita przekracza 500 kg należy zakwalifikować do samochodów innych niż osobowe i w związku z tym nie stosować ograniczeń zawartych w przepisach art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Prawo do doliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktu dokumentujących naprawy i inne koszty eksploatacyjne samochodu ciężarowego bez właściwego świadectwa homologacji.
Czy przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktury dokumentującej zakup samochodu ciężarowego posiadającego właściwą homologację oraz z faktur dokumentujących zakup paliwa do napędu tegoż samochodu ciężarowego?
Kiedy można odliczyć podatek VAT od zakupu samochodu ciężarowego sprowadzonego z zagranicy?
Czy przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, można przyjąć inny moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, niż wynikający z przepisu art. 20 ust. 5 - 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?