Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2009, sygn. IPPP3/443-858/09-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-858/09-2/KG
pojazd będący przedmiotem wniosku jest samochodem osobowym Zainteresowany nie posiada pełnego prawa do odliczenia podatku VAT związanego z jego zakupem. Ponadto nie ma On prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa do ww. samochodu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2009r. (data wpływu 05.10.2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu oraz paliw silnikowych wykorzystywanych do jego napędu - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.10.2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu oraz paliw silnikowych wykorzystywanych do jego napędu.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W czerwcu 2008 r. Wnioskodawca zakupił na potrzeby prowadzonej działalności samochód Toyota Land Cruiser. Zarówno z faktury jak i świadectwa homologacji wynika, że jest to samochód osobowy wielozadaniowy. Zainteresowany prowadzi działalność gospodarczą od 1990 roku i jest podatnikiem VAT a nabyty pojazd ma związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług w ramach prowadzonej działalności. Zakupiony samochód posiada 2 stałe rzędy siedzeń jak również możliwość zamontowania dodatkowego jednego rzędu siedzeń. Bezpośrednio po zakupie została zamontowana przegroda oddzielająca dwa pierwsze rzędy siedzeń od części bagażowej, żeby w czasie transportu ładunek nie przemieszczał się do przodu. W homologacji jest zapis, że jest to samochód 8 osobowy o dopuszczalnej ładowności 660 kg. W momencie zrezygnowania z dodatkowego rzędu siedzeń ładowność samochodu wzrosła do 860 kg. Firma Wnioskodawcy posiada inny samochód tej samej marki i tamten samochód posiada homologację samochodu ciężarowego, również taki sam samochód kupiony w dniu dzisiejszym miałby homologację samochodu ciężarowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right