Interpretacja indywidualna z dnia 28 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.719.2023.1.GG
Obowiązki płatnika w związku z pokrywaniem przez pracodawcę kosztów zakwaterowania pracownikom mobilnym.
Obowiązki płatnika w związku z pokrywaniem przez pracodawcę kosztów zakwaterowania pracownikom mobilnym.
We wzorze świadectwa pracy została zmieniona treść pouczenia o możliwości jego sprostowania. Zmiana polega na wskazaniu nowych terminów, w jakich można wystąpić o korektę świadectwa pracy do pracodawcy i następnie do sądu pracy. Terminy te zostały wydłużone z 7 do 14 dni. Zrezygnowano również z obowiązku wskazywania w pouczeniu konkretnego sądu pracy właściwego do rozpatrzenia żądania pracownika o
Możliwość używania zamiennie nazw firm, które wynikają z zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
Czy można złożyć deklarację dla podatku od towarów i usług oraz wykazać w niej podatek naliczony do odliczenia, a wymogi posiadania numeru NIP na fakturach zamiast numeru REGON można skorygować notą korygującą?
Czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktury nie posiadającej numeru NIP podatnika?
Czy podatnik ma obowiązek wystawić fakturę korygującą i notę korygującą w przypadku braku numeru NIP na fakturze?
Przekształcam spółkę jawną w spółkę z o.o. Czy spółka z o.o. przejmie NIP oraz REGON spółki jawnej?
Czy osoba fizyczna może zostać następcą prawnym spółki jawnej?
Czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku VAT z zakupionego środka trwałego przed otrzymaniem numeru NIP, posługując się przy transakcji zakupu numerem REGON?
Dla osób samozatrudniających się złożenie w urzędzie gminy w miejscu zamieszkania wniosku o wpis do ewidencji to zaledwie początek formalności związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Kolejnym krokiem jest uzyskanie numerów REGON i NIP.
Jakie zmiany wprowadziła ustawa o swobodzie działalności gospodarczej w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej na imię obojga małżonków.
Osoba zamierzająca rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej często nie zdaje sobie sprawy z ilości formalności, które należy załatwić. W trakcie prowadzenia działalności czeka na potencjalnego przedsiębiorcę również wiele „przykrych” niespodzianek, np. konieczność uzyskiwania dodatkowych zezwoleń, przedstawiania sprawozdań itp. Z reguły dokonywanie tych czynności wiąże się z koniecznością ponoszenia
Jakie są warunki obligatoryjnego przekształcenia spółki cywilnej w spółkę jawną? Jak przekształcić spółkę cywilną w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Jak zlikwidować spółkę cywilną? Jakie to wywoła konsekwencje?
Wspólnota mieszkaniowa, bez względu na to, czy jest tzw. wspólnotą małą czy dużą, jest podatnikiem podatku dochodowego. Dochody wspólnot w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych oraz wydatkowanej na rzecz członków wspólnoty są jednak zwolnione od tego podatku.
Każde z małżonków może odrębnie prowadzić działalność gospodarczą na własne imię, oboje mogą być wspólnikami w spółce cywilnej czy jawnej z inną osobą, mogą też uczestniczyć w innej formie organizacyjnej posiadającej osobowość prawną. W obrocie gospodarczym z powodzeniem funkcjonują spółki cywilne, których wspólnikami są małżonkowie, ale najczęstszą formą wybieraną dotychczas przez małżonków jest firma