Interpretacja indywidualna z dnia 18 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.203.2022.2.HW
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług edukacyjnych na rzecz małoletnich.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług edukacyjnych na rzecz małoletnich.
w zakresie momentu powstania przychodu
W okolicznościach opisanych we wniosku (zdarzenie przyszłe) świadczone przez Wnioskodawcę usługi należy uznać za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT jako świadczenie usług, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, jednakże zwolnione z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT, jeżeli miejscem świadczenia tych czynności a zarazem ich opodatkowania jest terytorium
Uznanie, że nabycie inicjatyw edukacyjnych A lub B nie stanowi importu usług; obowiązek rozpoznania importu usług w związku z nabyciem inicjatywy edukacyjnej C.
W zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usług związanych z organizacją staży zawodowych dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli, wykazania w deklaracji VAT-7 i ewentualną korektę deklaracji VAT-7, w których nie wykazano ww. usług, sposobu udokumentowania usług, zwolnienia od podatku świadczonych usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ww. usług i ewentualnego ustalenia
Z dniem 1 lipca 2011 r. weszło w życie unijne rozporządzenie wykonawcze nr 282/2011 z 15 marca 2011 r. ustanawiające środki wykonawcze do Dyrektywy 2006/112/WE, zwane dalej rozporządzeniem nr 282/2011. Rozporządzenie to - inaczej niż przepisy unijnych dyrektyw - ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce. W konsekwencji polscy podatnicy obowiązani są znać i stosować zasady określone przepisami rozporządzenia
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług związanych z uczestnictwem w międzynarodowych programach edukacyjnych, zwolnienie od podatku świadczonych usług, wykazanie ww. usług w deklaracji VAT-7, moment powstania obowiązku podatkowego oraz sposób przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usługi opieki i wyżywienia dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego.
Zajęcia z rytmiki i gimnastyki jako usługi dodatkowe nie mogą być objęte zwolnieniem.
Usługi wyżywienia dzieci w przedszkolach jako usługi mieszczące się w zakresie opieki nad dziećmi polegające na ich żywieniu, za które pobierane są opłaty stanowiące dochód Miasta korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy o VAT. Należy bowiem wskazać, że powołane wyżej przepisy o systemie oświaty wyraźnie wskazują na możliwość prowadzenia przez przedszkola stołówek
Usługi wyżywienia, świadczone na zasadach określonych w ustawie o systemie oświaty, przez stołówki przedszkolne na rzecz dzieci i młodzieży, spełniają przesłanki do uznania tych czynności za zwolnione od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z czesnego, jeśli należność nie zostanie uregulowana w całości lub w części do końca roku szkolnego.
W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z czesnego, jeśli rodzice dokonywać będą wpłat w ratach i cała należność zostanie uregulowana przed zakończeniem roku szkolnego.
W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z czesnego, jeśli zapłata zostanie dokonana jednorazowo.
Brak prawa do zastosowania zwolnienia dla kursów udostępnianych za pomocą strony internetowej.
Czy w opisanym stanie faktycznym, za datę powstania przychodu z tytułu wniesionej przez uczestnika kursu opłaty w formie zaliczek należy uznać ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego, tj. 31 stycznia - dla kwot wpłaconych w semestrze zimowym oraz 30 czerwca dla kwot wpłaconych w semestrze letnim?
moment powstania przychodu z działalności gospodarczej w sytuacji wniesienia przez klienta opłaty za kurs języka obcego w formie zaliczki
Czy za datę powstania przychodu z tytułu wniesionej przez uczestnika kursu opłaty w formie zaliczek należy uznać ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego, tj. 31 stycznia - dla kwot wpłaconych w semestrze zimowym oraz 30 czerwca dla kwot wpłaconych w semestrze letnim?
Jaka jest data powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych? Czy całość opłaty za udział w Akademii. E. może stanowić przychód roku, w którym została ona uiszczona?
W jaki sposób należy prawidłowo określać moment powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu świadczenia usług kształcenia przez szkoły prowadzone przez Wnioskodawczynię?
Kiedy powstanie przychód podatkowy dla Wnioskodawcy w myśl ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług edukacyjnych
Opłatę za uczestnictwo w konferencjach pracowników dydaktyczno naukowych, należy traktować jako płatność za usługę wstępu na imprezę naukową.