Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2012, sygn. IPTPP1/443-255/12-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-255/12-2/AK

Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług edukacyjnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przedstawione we wniosku z dnia 20 marca 2012r. (data wpływu 28 marca 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego usług edukacyjnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 marca 2012r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego usług edukacyjnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zwana dalej Uczelnią", świadczy usługi edukacyjne na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2005r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą.

Uczelnia stosownie do postanowień ustawy, aktów wykonawczych do ustawy, Statutu Uczelni oraz Regulaminu Studiów spełnia wymagania określone na podstawie art. 9 ustawy -zapewnia studentowi naukę na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia, zgodnie z planem studiów i programem na danym kierunku oraz według zasad określonych w Regulaminie Studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Uczelnia w ramach swojej działalności zawiera umowy ze studentami, w których zgodnie z art. 160 ust. 3 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, określa warunki odpłatności za studia oraz usługi edukacyjne. W umowach tych określa również planowany okres studiów wybranych przez studenta, tzn. ilość semestrów oraz zobowiązuje się do wydania studentowi - po spełnieniu przez studenta wszystkich wymaganych warunków - dyplomu ukończenia studiów, potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego. Umowy zawierane są począwszy od określonego roku akademickiego, na czas trwania kształcenia na danym kierunku, z zastrzeżeniem możliwości wcześniejszego jej rozwiązania na warunkach określonych w umowie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00