Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.613.2024.1.MST
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatkowania środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe (spłatę kredytu hipotecznego).
Kalendarium wydarzeń lipiec 2024 r.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Podatek u źródła, przedstawienie certyfikatu rezydencji po wypłacie honorarium, możliwość złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
W zakresie ustalenia: Czy - w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) i wystąpienia przez Spółkę o stwierdzenie i zwrot nadpłaty tego podatku - Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości tej części zwróconego podatku, który zaliczono uprzednio do kosztów podatkowych
Skutki podatkowe otrzymania nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
Skutki podatkowe otrzymanej nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
W zakresie możliwości skorygowania zeznań podatkowych i obowiązku zapłaty odsetek przy zwrocie odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej.
w zakresie czy w związku ze stwierdzeniem przez organ podatkowy nadpłaty w podatku od nieruchomości, której kwota została Spółce zwrócona, powinna ona rozpoznać przychód podatkowy z datą wydania stosownej decyzji potwierdzającej kwotę nadpłaty w podatku od nieruchomości tj. na bieżąco.
w zakresie ustalenia, czy w związku ze stwierdzeniem przez organ podatkowy nadpłaty w podatku od nieruchomości, która zaliczona zostanie na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych Wnioskodawcy w tym podatku, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy z datą wydania stosownej decyzji potwierdzającej kwotę nadpłaty w podatku od nieruchomości (tj. na bieżąco)
Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% składek ZUS za okres od marca do maja 2020 r. oraz prawo do ponownego przyznania świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzykrotnie - to najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.
moment powstania obowiązku podatkowego i podstawa opodatkowania VAT w prognozowym modelu rozliczania dostaw energii elektrycznej
w zakresie terminu pomniejszenia podstawy opodatkowania VAT i odpowiednio podatku VAT należnego w przypadku powstałej nadpłaty
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu opłat za media pobieranych w formie zaliczek.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu.
1) Czy w zaistniałym stanie faktycznym, a to zwłaszcza wobec nabycia nieruchomości do majątku wspólnego małżeńskiego w roku 1996 r., następnie dokonania podziału tego majątku na skutek rozwodu w roku 2014 i następnie zbycia uzyskanej w ten sposób przez Wnioskodawcę nieruchomości na osobę trzecią, Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, a jeżeli tak to w jakiej wysokości ?2) Czy
Czy po złożeniu deklaracji rocznej w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia komunikatu (30 dni od 31 lipca 2015 r.), w której SKOK wskazuje: - kwotę należnej wpłaty na finansowanie nadzoru za 2014 r. oraz - kwotę ewentualnej dopłaty lub kwotę do zwrotu za 2014 r.wskazana różnica stanowi koszt uzyskania przychodów (w przypadku dopłaty) i przychód podatkowy (w przypadku zwrotu) w dniu poniesienia wydatku
W jakim okresie, w przypadku zwrotu nadpłaty podatku wynikającego ze zmiany stawki VAT z 23% na 8%, należy wykazać zwiększenie przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?