Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.191.2024.1.MW
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT przy sprzedaży nieruchomości, wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 10 i 10a.
możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość
Czy jeśli Wnioskodawca sprzeda nieruchomość jako lokal mieszkalny zapłaci podatek dochodowy od sprzedaży?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania sprzedaży lokalu użytkowego.
Czy do ustalania wartości sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, należy zaliczać sprzedaż (refaktury) mediów przez jednostkę budżetową na rzecz innej jednostki budżetowej tylko w zakresie wody, odprowadzenia ścieków i odpadów komunalnych (bez energii elektrycznej i energii cieplnej)?
Rozliczenie podatku naliczonego związanego z czynnościami podlegającymi VAT, zwolnionymi z VAT jak i czynnościami niepodlegającymi VAT.
W przypadku wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) przedsiębiorstwa do spółki komandytowo-akcyjnej wartość początkową poszczególnych składników majątku, wchodzących w skład przedsiębiorstwa: środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - dla celów amortyzacji ustala się według wartości początkowej określonej w ewidencji zbywcy, czyli w tym wypadku wnoszącego aport Wnioskodawcy
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania najmu lokalu.
Wycena wartości początkowej składników majątku wnoszonych aportem do spółki komandytowej.
Czy od 1 stycznia 2011r. Wnioskodawczyni mogła powrócić do podmiotowego zwolnienia z VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy do limitu należy uwzględnić całkowity obrót czy kwotę prowizji
Do obliczenia wartości sprzedaży opodatkowanej - limitu, o którym mowa 113 ust. 1, uprawniającej do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług Wnioskodawca winien wliczyć obrót z tytułu odsprzedaży mediów na rzecz innej jednostki budżetowej.
Czy wolno było osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą odliczyć podatek VAT naliczony od faktury zakupu przed dokonaniem rejestracji jako czynny podatnik VAT?Czy prawidłowe jest wykazanie faktury korygującej w deklaracji za styczeń 2009 r., gdzie ulega obniżeniu podatek naliczony?
Czy Spółka może odliczyć wg całkowitej struktury sprzedaży, podatek naliczony wynikający z faktury zakupu działki, na której będzie wybudowany budynek z lokalami mieszkalnymi i użytkowymi?
Gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu pn. Inkubator Przedsiębiorczości, ze względu na związek poniesionych wydatków ze sprzedażą opodatkowaną
zwolnienie z podatku od towarów i usług, lokal mieszkalny, pierwsze zasiedlenie
1. Czy podatek należy odprowadzić od każdego wynajmu sali lekcyjnej lub sali gimnastycznej czy dopiero jeżeli wartość sprzedaży w danej szkole przekroczy kwotę 50.000 zł zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Czy wartość sprzedanych obiadów sumuje się z wartością sprzedaży uzyskanej np. z wynajmu a w przypadku przekroczenia kwoty 50.000 zł należy zgłosić szkołę jako podatnika
Czy Wnioskodawca może odliczyć podatek VAT od rat leasingowych i zakupionego paliwa do motocykla wykorzystywanego do działalności opodatkowanej i zwolnionej od podatku (z uwzględnieniem odpowiedniej proporcji) od kwoty podatku należnego?
Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT określonego w art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług?