Interpretacja indywidualna z dnia 13.01.2017, sygn. 3063-ILPP2-3.4512.143.2016.2.IP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPP2-3.4512.143.2016.2.IP
Stawka podatku VAT dla usług remontu.
Stawka podatku na sprzedaż lokali mieszkalnych i użytkowych.
Czy Wnioskodawca w prawidłowy sposób ustalił zastosowanie stawki VAT 8% dla wszystkich robót remontowych w całym budynku?
Usługi budowlane po 1 stycznia 2011 r.
stawka na roboty budowlane na obiekcie niemieszkalnym, będącym Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego
Czy do budowy budynku mieszkalno-handlowego można zastosować jednolitą stawkę VAT 7% lub czy trzeba rozdzielić roboty na dwie stawki VAT tj. na 22% do robót w lokalu użytkowym i na 7% w lokalach mieszkalnych. Jeżeli trzeba rozdzielić roboty na dwie stawki to jak ustalić właściwy podział? Czy zastosowanie jednej stawki jest właściwe dla całej budowy? Czy umowa ma decydujący wpływ na zastosowanie stawki
Zastosowanie preferencyjnej stawki VAT (7%) dla usług wykończeniowych wykonywanych w lokalu mieszkalnym.
Czy zbycie przedmiotowego lokalu na zasadach odrębnej własności wraz z udziałem w gruncie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Spółka jest uprawniona do stosowania stawki 7% VAT w odniesieniu do ogółu wskazanych w stanie faktycznym robót podejmowanych w ramach realizacji zlecenia polegającego na wzniesieniu obiektu budownictwa mieszkaniowego (w rozumieniu art. 2 ustawy o VAT)?
Mając na uwadze powyższy stan faktyczny, Spółka wnosi o potwierdzenie, iż:w świetle § 5 ust. 1a Rozporządzenia VAT, Spółka ma prawo zastosować stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 7% dla całej wartości usług związanych z wybudowaniem obiektu budownictwa mieszkaniowego nawet w przypadku, gdy niewielka część powierzchni użytkowej tego obiektu będzie zajęta na potrzeby inne niż mieszkaniowe
Czy w opisanym stanie faktycznym dokonana przez Spółkę dalsza dostawa lokali mieszkalnych znajdujących się w obiekcie budownictwa mieszkaniowego, pomimo faktu, iż jest ona inwestorem, będzie korzystała ze zwolnienia z podatku VAT?
stwierdzić należy, iż sprzedaż poszczególnych lokali mieszkalnych wraz z przypadającym udziałem w nieruchomości wspólnej, podlegać będzie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 Ustawy o VAT, zwolnieniu od opodatkowania podatkiem VAT
Czy sprzedaż lokali mieszkalnych powstałych w budynku po byłym internacie junaków OHP, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT ?
Pismo podatnika dotyczy zakresu zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku ustanowienia spółdzielczych praw do lokali mieszkalnych?
Pytanie Podatnika dotyczy zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie uznania, dokonanego po 1 maja 2004 r. przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego ustanowione było przed 30 kwietnia 2004 r., za czynność niepodlegającą ustawie o podatku od towarów i usług i ujęcia jej w proporcji.
Czy sprzedaż lokali mieszkalnych w odremontowanym hotelu robotniczym podlega opodatkowaniu 7% czy 22% stawką podatku od towarów i usług?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, jaka stawka podatku od towarów i usług jest właściwa w odniesieniu do czynności likwidacji ujęcia wody i studni. W ocenie Podatnika, w/w czynności opodatkowane są stawką podatku od towarów i usług w wysokości 22%, bowiem czynności te nie zostały wyszczególnione w załączniku Nr 3 do ustawy o VAT, jak również nie można zaliczyć je do róbót budowlano - montażowych oraz
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować do robót remontowych wykonywanych w lokalu użytkowym, będącym częścią budynku mieszkalnego (część użytkowa zajmuje 25% powierzchni całego budynku)?