Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.261.2024.3.ENB
Możliwość skorzystania z ulgi na powrót.
Możliwość skorzystania z ulgi na powrót.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Rezydencja podatkowa podatnika, który zamieszkał w Luksemburgu w związku z zatrudnieniem w Europejskim Funduszu Inwestycyjnym.
Zwolnienia od podatku dochodu ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości i wydatkowania przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Zmiany w przepisach wprowadzone przez Polski Ład wejdą w życie 1 stycznia 2022 r. Przewidują one m.in.: podwyższenie do 30 000 zł rocznej kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie nowej skali podatkowej, nowego limitu dla I progu podatkowego i kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki na podatek dochodowy oraz dodatkowego odliczenia od podatku a także likwidację odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne
Kwota zwrotu uzyskanej pomocy w poprzednim miejscu pełnienia służby nie może być objęta dyspozycja art. 26 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji w zeznaniu podatkowym za 2018 r. Wnioskodawczyni nie może pomniejszyć kwoty otrzymanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego w nowym miejscu pełnienia służby o kwotę dokonanego zwrotu.
PIT - w zakresie opodatkowania świadczeń wypłacanych ekspertom mających miejsce zamieszkania w Polsce.
w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy przy świadczeniu usług fryzjerskich podczas pobytu w kraju przez zagranicznego rezydenta podatkowego
Prawo do zwolnienia podmiotowego z VAT
Czy fakt zameldowania czasowego w przedmiotowym mieszkaniu, w kontekście opisanym w stanie faktycznym, spełnia żądanie ustawodawcy o zameldowaniu w celu skorzystania z ulgi podatkowej przy jego zbyciu?
Który urząd skarbowy jest właściwy do dokonania rozliczenia podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2012 r.?
możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Czy w związku z brzmieniem art. 3 ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r, o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz przedstawionym stanem faktycznym sprawy, sprzedaż przez Wnioskodawcę udziałów w podmiocie zagranicznym pod koniec 2012 r. (listopad, grudzień 2012 r.), będzie podlegała opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w roku 2011 i 2012.
1) Czy przychód powstały po stronie Wnioskodawczyni z tytułu dywidendy wypłaconej Jej przez Fundusz X Y z siedzibą w Luksemburgu będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce? 2) Czy przychód powstały po stronie Wnioskodawczyni z tytułu dywidendy przysługującej Jej od Funduszu X Y, która zostanie reinwestowana, tj. przeznaczona na podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję kolejnych
opodatkowanie kwoty wypłaconej żołnierzowi tytułem wykonania remontu w mieszkaniu służbowym
w sytuacji Wnioskodawczyni zachodzi uzasadniona konieczność zmiany warunków mieszkaniowych, wymagana przepisem art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn dla zachowania ulgi mieszkaniowej, pomimo zbycia nabytego w drodze darowizny mieszkania przed upływem 5 lat od dnia jego otrzymania. A zatem, jeżeli Wnioskodawczyni dokona zbycia powyższego mieszkania przed upływem 5 lat, a nabycie innego
Czy przyszły pracownik - obywatel Litwy zatrudniony na Litwie - podlegał będzie obowiązkowi podatkowemu na terenie Polski?
zachowanie prawa do ulgi wynikającej z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn
Czy Wnioskodawczyni może być zwolniona lub czy będzie zwolniona z zapłaty podatku dochodowego ze względu na Jej sytuację, argumenty i fakt, iż w przedmiotowym mieszkaniu była zameldowana przez około 10 lat na pobyt tymczasowy?
Czy w związku z wyjazdem do Libii Wnioskodawca posiada w roku 2008 - oraz przy założeniu podobieństwa stanu faktycznego - w latach następnych (do dnia powrotu do Polski) miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu powołanych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy jako osoba prywatna nieprowadząca żadnej działalności gospodarczej w Polsce (nierezydent) ani w D, Wnioskodawczyni musi naliczać podatek VAT do rachunków wystawianych w Polsce zgodnie z przepisami obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej.