Interpretacja indywidualna z dnia 12 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.690.2020.2.PS
W zakresie prawidłowości ustalania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności kantorowej.
W zakresie prawidłowości ustalania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności kantorowej.
Skutki z tytułu wycen pochodnych instrumentów finansowych przy ustalaniu różnic kursowych wg przepisów o rachunkowości (przychody/koszty uzyskania przychodów)
Możliwość wykazywania w rachunku podatkowym różnic kursowych per saldo przy rachunkowej metodzie ich ustalania oraz sposobu alokacji tych różnic do działalności opodatkowanej i zwolnionej od opodatkowania z tytułu prowadzenia jej na terenie SSE
Czy realizowane zyski lub poniesione straty z tytułu zawartych walutowych transakcji terminowych i opcji walutowych należy zakwalifikować jako przychody lub ewentualnie koszty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą i czy w związku z powyższym, wyniki powyższych operacji powinny mieć wpływ na kształtowanie się dochodu opodatkowanego na zasadach określonych w art. 30 c?
1. W stanie faktycznym nr 1 i nr 2 - w którym momencie Spółka była uprawniona do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów niekorzystnego wyniku transakcji zabezpieczających - czyli zobowiązania powstającego wobec banku, ujętego jako koszt w księgach?2. W stanie faktycznym nr 3 - czy ujemne różnice kursowe powstające pomiędzy wartością waluty obcej otrzymanej od banku w wykonaniu opcji walutowej rzeczywistej
W którym momencie kwota w PLN płacona przez Spółkę na rzecz Banku będzie stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 4-4e tej ustawy?
Czy obrót z tytułu pośrednictwa przy sprzedaży walut ma wpływ na stosowaną przez Spółkę strukturę, tj. czy zastosowanie ma w analizowanym przypadku art. 90 ust. 5 i 6 ustawy?
odnośnie skutków podatkowych transakcji na instrumentach finansowych
zakresie obowiązków płatnika związanych z zawarciem i rozliczeniem przez pracowników oraz członków zarządu Spółki Kontraktów Terminowych.
Czy Wnioskodawca może rozliczyć przychody i koszty związane z nabywanymi i wystawianymi opcjami jako przychody i koszty Spółki w ramach źródła pozarolnicza działalność gospodarcza (art. 10 ust. 1 pkt 3 Pdof) i tym samym rozliczyć je wraz z innymi przychodami i kosztami Spółki?
Czy Wnioskodawca może rozliczyć przychody i koszty związane z nabywanymi i wystawianymi opcjami jako przychody i koszty Spółki w ramach źródła pozarolnicza działalność gospodarcza (art. 10 ust. 1 pkt 3 Pdof) i tym samym rozliczyć je wraz z innymi przychodami i kosztami Spółki?
Czy w odniesieniu do nierzeczywistych instrumentów pochodnych (tj. kontraktów forward oraz opcji walutowych bez faktycznej dostawy waluty), przychód z tytułu tych instrumentów powstaje zgodnie z art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. z chwilą otrzymania zapłaty?
Podstawa opodatkowania dla usług polegających na obrocie instrumentami finansowymi takimi jak kontrakty na różnicę (Equity CFD i CFD) oraz kontrakty opcyjne.
przychody, koszty uzyskania przychodów, różnice kursowe i obowiązki płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego u źródła z tytułu transakcji walutowych
Obowiązki informacyjne z tytułu zawarcia kontraktu terminowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu / kosztu z tytułu różnic kursowych.
W którym momencie Bank powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu poniesiony z tytułu zapłaty premii opcyjnej w przypadku nabycia opcji na stopę procentową? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
1. Czy opisane w stanie faktycznym wydatki dotyczące kontraktów opcyjnych tj. zobowiązania wynikające z kontraktów opcyjnych rozliczonych w terminach zapadalności oraz kontraktów opcyjnych rozliczonych przedterminowo a także premie należne bankom, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki? 2. W jakim momencie powyższe wydatki powinny być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem umowy transakcji forward w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym oraz określenia momentu wprowadzenia środka trwałego do ewidencji środków trwałych i rozpoczęcia amortyzacji, a także zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spłaconych w roku 2010 odsetek od kredytu inwestycyjnego zaciągniętego na budowę
W jakim okresie Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu lub kosztu uzyskania przychodu z tytułu opisanych w niniejszym wniosku Innych Transakcji na instrumentach pochodnych wchodzących w skład tzw. strategii zerokosztowej?
Czy strata na transakcjach walutowych stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodu? - Czy Spółce w przypadku uznania strat na transakcjach walutowych za podatkowe koszty uzyskania przychodu przysługuje obecnie uprawnienie do ich rozliczenia w skorygowanych deklaracjach podatkowych?
CIT - w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z depozytem zabezpieczającym
1. odpowiednio przychód lub koszt podatkowy Spółki w związku z realizacją instrumentów pochodnych zawieranych z podmiotem niebankowym, powstaje w dacie wymagalności płatności wynikających z kontraktu. 2. odpowiednio przychód lub koszt podatkowy Spółki w związku z realizacją instrumentów pochodnych zawieranych z podmiotami finansowymi powstaje w dacie postawienia do dyspozycji środków na rachunku bankowym